Erol, "İki aydır cevap yok?"

CHP Genel Merkezi tarafından gelen 30 milletvekili sonrası Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un CHP’lilerde bir okul yapsın çağrısı yaptığını ifade ederek bu çağrı karşısında biz iki tane yapacağız dedik. Yazışma yapıldı. Valiliği okul yaptırılması ile ilgili yaklaşık 2 ay geçti. Daha cevap yok

Erol, "İki aydır cevap yok?"
13 Nisan 2021 - 13:59 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 19:43
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un okul çağrısına Ak Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut nasıl bir yanıt verecek. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol katıldığı bir televizyonda programında CHP Genel Merkezi tarafından gelen 30 milletvekili sonrası Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un CHP’lilerde bir okul yapsın çağrısı yaptığını ifade ederek bu çağrı karşısında biz iki tane yapacağız dedik. Ben, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarımızdan rica ettim. Hemen yazışma yaptılar. Valiliği okul yaptırılması ile ilgili yaklaşık 2 ay geçti. Daha cevap yok  

Gündeme sen getirdin, çözümü sensin

Ak Parti Milletvekili Bulut’a çağrıda bulunan CHP Millvekili Erol, “Ben buradan Metin Bey'den rica ediyorum. Sen başlattın bir talebi görüşürsün. Valilikle veya Bakanlıkla görüşün. Bu okulları Elazığ yapalım. Ayrıca yeni talepleriniz varsa onları da yaptıralım. Niye, şunu görmemiz lazım. Biz siyasetçiyiz. Devletin kendine göre bir işleyişi var. Biz kamu adına yaptığımız hizmetleri babamızın kesesinden yapmıyoruz. Ne deprem konutlarını babasının kesesinden yapıyor. Ne Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul büyükşehir belediye başkanı sıfatı ile yapacağı okulu babasının kesesinden yapmıyor. Ne de Bakanlık bütçesinden yapılan okulları babasının kesesinden yaptırıyor. Hepsi devlet ve kamunun bütçesi. Önemli olan  Elazığ’ın ihtiyaçlarının giderilmesi. Ben Metin Bulut’a çağrı yapıyorum. Bu gündeme sen getirdin. Çözümü de sensin.  

Elazığ’ın okullara ihtiyacı var. İki demiştim, iki tane daha yaptıracağım

Elazığ’da okul ihtiyacı olduğunu dile getiren CHP Milletvekili Erol, “Okulların kararını verin. Elazığ’da okul ihtiyacı var. Yine Valilik ve Bakanlık nerede hangi okul yapmamızı isterse onu yapalım. Artık 2 demiştim, ben iki daha üstüne katıyorum. İki belediyemizden daha yaptıracağız. 4 tane yaptıracağız.
Öğretmenevinin hala akıbeti belli değil. Milli Eğitim Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzü hala akıbeti belli değil. Ya sonuçta devletin Elazığ'da yatırımları ile ilgili bütçeden kaynaklı sorunlar varsa bunları belediyelerimizin kullanarak çözebiliriz.  Okulu siz belirleyin, yerini siz belirleyin, projeyi siz belirleyin Biz yalnızca o belediye başkanlarımıza Rica ederim Elazığ'da o belediyelerini burada yaptığı bir eser olsun.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...


https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ahmet çıplaklıgil
    3 ay önce
    türkiyede kanunların,mevzuatın,hatta genelgelerin en ince ayrıntısına kadar işletildiği tek şehir burası..siz elazığ burokrasisini aşacaksınız da ondan sonra okul yaptıracaksınız ..hadi bakalım..geçmişte ikinci üniversite de bürokrasiden nasibini aldı, otel, alışveriş merkezi yapmak isteyenler de..Fabrika kurmak isteyenler onları hiç söylemeyelim...Dünyayı yönetecek kadar elazığlı bürokrat var, fakat elazığa sahip çıkabilecek yürekli bir bürokrat yok..varmı...hodri meydan.