Esnaf aidatından kıyak tazminat iddiası…!

Skandallarla gündemden düşmeyen Esnaf ve sanatkarlar Birliği Başkanı ve Karma Oda Başkanı Cemil Erdem ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Erdem hakkında bir iddia da Karma Odada çalışan personeline 6 yıllık hizmeti karşılığında 65 bin tl tazminat ödendiği ileri sürüldü

Esnaf aidatından kıyak tazminat iddiası…!
24 Haziran 2021 - 22:48 - Güncelleme: 08 Temmuz 2021 - 11:02

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil Erdem’in başkanı olduğu Karma Oda hakkında iddialar dinmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıllarda Karma odada çalışan Ferihan Kayalı terör üyesi olmak suçun ile yargılanması ile gündeme gelen oda bu defa da ayrılan çalışan Ferihan Kayalı’ya ödenen tazminat ile gündemde. İddialara göre hangi kadroda çalıştığı belli olmayan Ferihan Kayalı’ ya 6 yıllık hizmeti karşılığında 65 bin Tl tazminat ödendiği ileri sürülürken esnafın aidatları ile toplanan gelirlerin personele tazminat kıyağı mı çekildi? tartışmalarını da gündeme taşıdı.
Bizde konu ile ilgili olarak Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliğine bağlı Karma Oda’ya bilgi Edindirme Kanunun gereği iddiaların doğru olup, olmadığını konusunda bilgi verilmesini talep ettik. Ancak, Karma oda’ya 24 Mayıs tarihinde verdiğimiz dilekçemize hala yanıt verilmediği görüldü.

Karma Odanın konu ile ilgili yaklaşımı ve sessizliği ileri sürülen iddia doğruluğunda bir açıdan teyit etmiş oldu.

   


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ   

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum