Evlerimizin yerlerini gerekçesiz değiştirdiler

İlimizde 24 Ocak depremi sonrasında TOKİ’nin depremzedeler için konutlarda sorunlar bitmek bilmiyor.  Yemişlik dördüncü etapta yaklaşık 150 hak sahibi olan vatandaşlar evlerinin yerlerinin gerekçe gösterilmeden değiştirildiğini ileri sürdüler.

Evlerimizin yerlerini gerekçesiz değiştirdiler
06 Kasım 2021 - 02:11 - Güncelleme: 19 Kasım 2021 - 13:53
İlimizde 24 Ocak depremi sonrasında TOKİ’nin depremzedeler için konutlarda sorunlar bitmek bilmiyor.  Vatandaşlar, Yemişlik dördüncü etapta yaklaşık 150 hak sahibinin evlerinin yerlerinin gerekçe gösterilmeden değiştirildiğini ileri sürdüler.  Vatandaşlar, Yemişlik 4.ncü etapta TOKİ tarafından sekiz ay önce çekilen kura sonucu 150'ye yakın hak sahibi olan vatandaşların evlerin 6 ay sürenin sonunda evlerinin 4 blok kaydırıldığını ifade ettiler. Mağdur 150 kişi adına konuşan vatandaşlar sıkınıtarını şöyle dile getirdiler.

Cabir Kozan; “Kura çekiminden sonra geldik. 4.ncü etap olarak yerlerimizi gelip gördük. Fakat 3-4 gün sonra gelip yerlerin değişildiğini, öndeki binaların  arkadaki binalarla değişildiğini söylediler. Konum olarak yerler değişildi.  Bazı arkadaşlarımız kura üzerinden becayiş yapmışlar. Ama bugün bakıyoruz ki  becayiş yapan arkadaşlar yer değiştirdi. Bu kime göre değiştirildi bilmiyoruz. Gerekirse mahkemeye kadar gideceğiz.

Osman Yıldırım ise açıklamasında;  “8 ay önce bize kura çekildi. 4.ncü etapta çıktığı söylenildi. Sonra bize süre tanındı. Becayiş süresi sizin eviniz bu. Bazı arkadaşlar evleri değişti, bu sabah üzeri gittiğimizde binaların kaydırıldığı söylenildi. Biz derdimizi kime anlatacağız AFAD’ amı  gideceğiz. Valiliğe mi  gideceğiz, ne yapacağımızı bilmiyoruz. AFAD’a gittiğimizde TOKİ’nin aldığı bir karar bu ve  yasal olan bu dediler.  Konum olarak çok değişiklik var. Elimizde belgelerimiz var. 6 ay gelip gidiyoruz aynı ev sabah itibariyle farklı ev gösterildi.  Bütün projeler imzalı  belgeler ellerinde mevcut. Eğer belgeler de yazıldığı gibi evleri verilmezse bu işin mahkemede bitecek”.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum