Farklı Bir Cazibe Katacakmış !

Harput’ta, Balakgazi Parkı önünde kayalıklar üzerine inşa edilen cam seyir terasında çalışmalar hızla ilerlerken vatandaşlar parka giden vatandaşların cam terasta izleyeceği manzarayı görebileceğini an terasa harcanan bedelin Elazığ'ın ihtiyacı olan otopark gibi projelerde kullanılmasının daha doğru olacağını ifade ettiler

Farklı Bir Cazibe Katacakmış !
30 Eylül 2020 - 12:03 - Güncelleme: 05 Ekim 2020 - 10:40

Tarihi kimliğiyle önemli bir turizm potansiyeline sahip Harput’ta, Balakgazi Parkı önünde kayalıklar üzerine inşa edilen cam seyir terasında çalışmalar hızla ilerliyor. Bu kapsamda beton zemin çalışmaları, çelik konstrüksiyon işlemleri, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı proje hizmete sunulduktan sonra Harput’a farklı bir cazibe kazandıracağı vurgulandı.

Doğal Taşlarla İnşa Edildi

Süs ve çalı grubu bitkileri açısından zengin olan proje sosyal donatı alanlarıyla da dikkat çekiyor. Elazığ Belediyesi tarafından maliyeti açıklanmayan projede  Kameriyeleriyle, dekoratif oturma birimleri ve gezinti yolarıyla donatılan alanın zemini ise Elazığ’a özgü Bazalt ve krem taşlarla kaplanmış durumda olacağı açıklandı.

Alanda ayrıca onyx mermerle çevrelenmiş kademeli süs havuzunun yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler kauçuk malzeme seriminin yapıldığı farklı bir alanı ise oyun oynamaları için çocuklara ayırdı.

Dekoratif Aydınlatma Çalışmaları Bitti

Projenin etrafına örülen taş duvarın üzerini patlatma körpe taş ile kaplayan ekipler, dekoratif aydınlatma çalışmalarının tamamını bitirmiş durumda. Özellikle havuzların etrafını ve cam seyir terasının içerisini gece aydınlatması ile donatan ekipler gündüz ayrı gece ise apayrı bir görünümle ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Otopark Düzenlemesi Devam Ediyor

Özellikle yaz aylarında sunduğu serin hava ve eşsiz manzarayla hemşerilerimizin ve il dışından gelen ziyaretçilerin buluşma noktası olan tarihi mekânda, vatandaşlarımızın araç park etme sıkıntısı yaşamaması için ayrılan otopark alanının peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Mutlu Karelere Ev Sahipliği Yapacak

Sahip olduğu manzarası ve gece aydınlatması ile muhteşem bir görünüme büründürülen Cam Seyir Terası, tıpkı Kültür Park, Fethi Sekin ve Cip Mesire alanları gibi evlenen yeni çiftlerin mutlu anlarını ölümsüzleştirecek çekimlere ev sahipliği yapacak. Kültürel mirasın modern mimari ile buluşturulduğu ferah mekânda birçok kişi anılarını çektiği fotoğraflarla yaşatacağı dile getirildi.
Belediye tarafından mutlu karelere ev sahipliği yapacak Cam terasın eleştirilere de konu olmaya başladı. Belediye tarafından yapılanan projenin kaça yapıldığı açıklanmazken parka gelen vatandaşların cam terasta seyir edeceği manzarayı görebeliceği vurgulandı.  Oraya yapılan harcama bedelin daha farklı Elazığın ihtiyacı olan acil otopark yapımlarına kullanılmasının daha doğru olacağı ileri sürüldü.  
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum