Fem Dersanesi binası Milli Eğitim'e tahsis edilsin

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, Elazığ’da 24 Ocak depreminde Öğretmenevi binasının hasar görmesi nedeniyle hali hazırda iki yılı aşkım süredir öğretmenevi sorunu gündemde kalmakta ve hatta İl milli eğitim müdürlüğünün dahi göçebe yaşamaması için Vali'ye öneride bulundu

Fem Dersanesi binası Milli Eğitim'e tahsis edilsin
09 Ocak 2022 - 16:50 - Güncelleme: 09 Ocak 2022 - 22:24
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, Elazığ öğetmenler evi konusunda Vali Toraman'a öneride bulundu. İl Başkanı KArakuş yaptığı yazılı açıklamada şunları vurguladı. "Elazığ’da 24 Ocak depreminde Öğretmenevi binasının hasar görmesi nedeniyle Hali hazırda iki yılı aşkım süredir öğretmenevi sorunu gündemde kalmakta ve hatta İl milli eğitim müdürlüğünün dahi göçebe yaşadığı kamuoyunda konuşulmaktadır. İki yılda 10 milyar civarında yapı yatırımı yapılan memleketimizde öğretmenevi probleminin çözülememiş olması, il milli eğitim müdürlüğünün göçebe şekilde idare edilmeye çalışılması eksikliğin bariz fotoğrafıdır. 
Ancak bu tarihten itibaren ilimizde eksikliği hissedilecek derecede zaruret olan Öğretmenevi ile ilgili halen somut bir adım atılmamıştır. Oysa komşu illerdeki öğretmenevlerinin beş yıldızlı bir otel görünümünde olması o ili hem cazibe merkezi haline getirmiş hemde öğretmenlerimize layık  bir tesis inşaa edilmiştir.

Yeniden Refah Partisi olarak ilimizde birkaç farklı alternatif üzerinde yaptığımız çalışmalar, yerinde yapmış olduğumuz esnaf ziyaretleri ve esnafın görüşünün alınması, mahalle muhtarımız ve sakinlerimiz ile yapmış olduğumuz istişare neticesinde, merkezi bir bölgede bugünün şartlarına uygun her türlü ihtiyaca cevap verecek sosyal, kültürel, alanları olan modern ve konforlu bir Öğretmenevi' nin sadece öğretmenlerimize değil ilimize gelen bütün misafirlerin aileleri ile birlikte konaklayacağı bir tesisin kazandırılması için, eski Fem Dersanesi binasının Milli Eğitim'e tahsis edilmesini bu binanın gerekli bakım onarımı ile kültürel mimarimize uygun bir şekilde okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek kütüphane,konferans salonu, toplantı salonu, kafe, restaurant, engelli odası, suit oda ve yeterli sayıda yatak kapasitesi ile ilimize kazandırılması buradan elde edilen gelirle öğretmenevi personeli, elektrik, doğalgaz, su ve diğer bütün giderlerini devlete bir yük getirmeden kendisi bütçesinden karşılayacak şekilde yapılmasını bunun için gerekli çalışmaların başta İlimiz valisi ve yöneticilerinden talebimizdir"denildi. 


 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum