Fırat Üniversitesi İle Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İki Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında iki protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi İle Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İki Protokol İmzalandı
19 Şubat 2021 - 15:28 - Güncelleme: 19 Şubat 2021 - 20:32
Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında iki protokol imzalandı.
Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen ile FÜSEM Müdürü Doç. Dr. İlyas Somunkıran katıldı.
İmzalanan protokollerin amacı, FÜSEM de düzenlenen İHA eğitimlerinden Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli personelin yüzde 50 indiriminden faydalanması ile Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ağaçlandırılması planlanan alanların arazi hazırlığı, toprak işleri, fidan dikimi ve ihata işlerinin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılmasını kapsıyor.

Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan iki protokolün hayırlı olmasını diledi.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, imzalanan protokollerin her iki tarafa da hayırlı olmasını dileyerek, “İmzalanan protokolle, FÜSEM de düzenlenecek olan İHA-0 ve İHA-1 eğitimlerinde Orman Bölge Müdürlüğü personeline yüzde 50 indirim uygulamış olacağız. Diğer protokolle de üniversitemizin iki kampüsü bulunuyor. Rektörlük kampüsü ile Malatya yolundaki Harput kampüsümüz. Bu kampüslerimizin daha yeşil olması açısından Orman Bölge Müdürümüzle görüştük. Her iki kampüsümüzün uygun yerlerine ağaç dikmeyi planlıyoruz. Üniversitemiz kampüslerine bu yıl içerisinde 46 Bin ağaç dikmeyi hedefliyoruz. Protokollerin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...


https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum