Fırat Üniversitesi öğrencilerinin TEKNOFEST başarısı

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen TEKNOFEST 2021 yarışmalarında Fırat Üniversitesi öğrencileri bütün Elazığlıları gururlandırdı. Öğrenciler "Uçan Andalar" takımı Sürü İHA kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü, Savaşan İHA kategorisinde ise "Gökyüzünün Mühendisleri" takımıyla en iyi takım ruhu ödülünü alarak büyük başarılara imza attılar.  

Fırat Üniversitesi öğrencilerinin TEKNOFEST başarısı
27 Eylül 2021 - 17:16 - Güncelleme: 02 Ekim 2021 - 22:49

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen TEKNOFEST 2021 yarışmalarında  36 farklı kategorinin yer aldığı teknoloji yarışmalarında, 200 bin yarışmacının arasından dereceyle dönen Fırat Üniversitesi öğrencileri bütün Elazığlıları gururlandırdı.

"Uçan Andalar" takımı Sürü İHA kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü, Savaşan İHA kategorisinde ise "Gökyüzünün Mühendisleri" takımıyla en iyi takım ruhu ödülünü alarak büyük başarılara imza attılar.  

Elazığ Belediyesinden yapılan açıklamada yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerimizin daima yanında yer aldık. Bu doğrultuda TEKNOFEST yarışmalarına katılan ve Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 11 takıma destek olduk. Bu takımlarımızın 8'i finale kalmaya hak kazandı. Onların yanında olmayı görev bilerek İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapılan festivalde stantlarımızla yer aldık. Finale kalmaya hak kazanan 8 takımımız, farklı kategorilerde elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandırdı, yarışmanın sonucunu ise 2 ödülle taçlandırdı. Milli ve yerli projelerin hızlıca hayata geçmesine öncülük eden TEKNOFEST’te, adeta Elazığ rüzgârı estirdik. Gençler, onlara güvendiğimiz ve imkân sunduğumuz takdirde başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığını bizlere gösterdi. Bu başarıda Belediye olarak katkı sağlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduk"denildi . 

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum