FÜ'sinin kütüphanesi beğenildi

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi kütüphanesinin son dönemde Türkiye’de yapılan en iyi kütüphanelerden biri olduğunu söyledi

FÜ'sinin kütüphanesi beğenildi
16 Haziran 2021 - 17:08 - Güncelleme: 24 Haziran 2021 - 21:44
Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret etti. Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi kütüphanesinin son dönemde Türkiye’de yapılan en iyi kütüphanelerden biri olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi’ni ziyaret ederek Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ile bir araya geldi.


Çok güzel bir kütüphanenin Fırat Üniversitesi’ne kazandırıldığının altını çizen Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, “Çok güzel bir kütüphane olmuş. Birçok ili gezdik. Son dönemde yapılan en iyi kütüphanelerden biri diyebilirim. İnşallah öğrenciler en iyi bir şekilde faydalanabilirler. Bir üniversite ‘Kütüphane Üniversitedir’ diye yıllarca reklam yaptı. Şuanda baktığımızda da hakikaten bir üniversitede en önemli yerlerden biri kütüphanedir. Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi’nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz” dedi.


Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 17 Haziran Perşembe günü saat 14.00’da Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Pandemi Sürecinde Kütüphaneler ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi” konulu söyleşiyle de Elazığlılarla buluşacak. Gerçekleştirilecek programa da değinen Daire Başkanı Tuğlu, “2020 yılı şubat ayında Türkiye’nin en büyük kütüphanesi Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açıldı. Son yıllarda cumhuriyet tarihinin Türkiye’de yapılan en büyük kütüphanesi. Sadece bir kütüphane değil, bir yaşam merkezi. Dinleyicilerimize kütüphane hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Türkiye’ye ne tarz hizmetler sunuyoruz onlardan bahsedeceğiz” şeklinde konuştu.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum