Geçmişi karanlık olan firma, Maden'liyi Camikebir mahallesinden çıkartmak istiyor

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun, Maden ilçesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçmişi karanlık olan firma, Madenliyi, camikebir mahallesinden çıkartmak istediğini, İkinci Abdulhamit’in saatini 1 milyon 100 bin tl. ödeyen firmanın Maden belediyesine 2019 yılı rakamları ile 3 milyon borcu ödenmediğini vurgulayarak siyasileri ve yöneticilerin neden hesap sormadığını sordu

Geçmişi karanlık olan firma, Maden'liyi Camikebir mahallesinden çıkartmak istiyor
06 Ağustos 2021 - 00:02 - Güncelleme: 17 Ağustos 2021 - 08:22
Maden İlçesinin 1150 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile 18 haziran 2019 tarihinde afet bölgesi ilan edildiğini ve Afet bölgesi ilan edilmesi ile şehrin oradan alınıp bir başka yere taşınmasının düşünüldüğü ifade eden Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun, bunu yaparken Madenliye sormadıklarını söyledi.
Milletin içinde olmadığı bir karar uygulanamayacağın belirten Orkun, “Siyasileri bazen gazetelerde görüyorum. Bıraksınlar hamaset yapmayı. Madene git resim çek. Vatandaşı gördük. Bunlardan vatandaşın karnı tok. Hamaset ve milli duyguları algı operasyonları ile bir şey yapamazsınız” dedi.
Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun, Maden ilçesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  
Maden ilçesini çok ciddi sıkıntıları olduğunu söyleyen Orkun: “Bilimsel bir takım raporlar hazırlamışlar. 278 konut, 232 iş yeri olmak üzere toplam 510 tane yapı var. 510 toplam yapımın maliyeti de devletin verdiği resmi rakamlara göre birinci sınıf bir inşaat yapsalar 10 milyon 200 bin dolar para gider. Yapıldı mı bunlar yok.  Maden halkını başka yere taşıyalım.
Neden orada çalışan firma, geçmişi karanlıkla dolu olan firma bir takım siyasi ilişkilerini kullanmak suretiyle o madenliyi, camikebir mahallesinden çıkartıp, onun altındaki madenlerden istifade etmek istiyor” dedi

1 milyon 100 bin tl ödeyerek saat alan firma belediyeye borcunu ödemiyor

Programda yetkililere seslenen Orkun; “İkinci Abdulhamit’in saatini 1 milyon 100 bin tl. ödeyerek satın alan bir adam. Maden belediyesine vergi borcu, su borcu dahil 2019 yılı rakamları ile 3 milyon borcu ödenmiyor.  Neden sormuyorsunuz. Neredesiniz.
 Bu vatandaş pasaları getirip cürufların üzerine koyuyor. Maden çıkardığı yerdeki su birikintileri nedeniyle o suyun zemine işlemesi sonucu heyelan meydana geliyor. Bu bilimsel raporlarda ispat edilmiş durumda. Neden bu heyelana sebep olan insanlardan bunun bedelini tanzim etmiyorlar. Tarihi köprümüz yıkıldı. Tescilli tarihi köprü neden yıkıldı, heyelan nedeniyle yıkıldı. Bedeli nedir bu gün yapmaya kalksanız.  12 milyon lira. Onu yapmadınız tarihimizi yok ettiniz. Arkasından yeni bir köprü yapıldı. 12 milyon lira oraya harcandı. Peki, ona da eyvallah. Neden fore kazık çaktırmıyorsunuz. Heyelan bölgesi ilan edilene kadar. Bu heyelana sebep olan firmaya fore kazık sistemlerini kurarak neden durdurmuyorsunuz. Ama para harcayacak” diye konuştu
Firmanın pasayı koyduğu yer için Maden belediyesi müdahale etmediğini haberinini olup olmadığını sorgulayan Orkun, Siz neye göre paşayı oraya koyuyorsunuz. Çevre şehircilik müdürlüğünün bilgisi var mıdır sorusunu yöneltti.

İhmalleri olanlar yargılanmalıdır

Bu ihmale sebep olan firma sorumluları dahil bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yargı önünde hesap vermelerini isteyen Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Orkun, bu davanın yakın takipçisi olacağını belirtti.KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum