"Gelin Çocuklar" projesi start aldı

Vali Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu öğrencileri Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Çok Amaçlı Spor Merkezini ziyaret ettiler

"Gelin Çocuklar" projesi start aldı
11 Kasım 2021 - 14:18 - Güncelleme: 11 Kasım 2021 - 23:51
Vali Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu öğrencileri Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Çok Amaçlı Spor Merkezini ziyaret ettiler. Ziyarette öğrenciler Çok Amaçlı Spor Merkezinde yeni açılan Genç Ofisi ziyaret etti. Gençlik Liderleri ve gönüllü gençler ile mini golf, matrak, floor curling, halka oyunu gibi oyunlar oynayan çocuklar daha sonra Çok Amaçlı Spor Merkezindeki Boks Salonu, cimnastik salonu, tekvando salonu, güreş salonunu  ziyaret ederek spor branşları hakkında bilgiler aldılar.

Çok Amaçlı Spor Merkezi tesis amiri Oktay Arık, "Elazığ Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü olarak Çok Amaçlı Spor Merkezimize Vali lütfullah Bilgin ilkokulundan öğrencilerimizi misafir ettik. İl Müdürümüz Sayın Abdulsamet Eren’in talimatıyla kapılarımızı açtık. Buradan bütün okullarımıza çağrımız Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün tesisleri çocuklarımıza gençlerimize herzaman açıktır. Buradaki amacımız deprem ve pandemiden dolayı sıkıntı yaşayan çocuklarımızın geçmişe yönelik olumsuz anılarını silmek. Burada gençlik merkezimiz tarafından açılan genç ofisin tanıtımını yapmak ve İmkanlarından faydalandırmak. Gençlik Merkezimizin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri buradalar kendilerine de teşekkür ediyoruz. Elazığ’da salonlarımızı görmeyen gencimiz kalmayacak. Bu amaçla İl Müdürümüzün talimatıyla yola çıktık bütün okullarımızı salonlarımıza bekliyoruz." dedi. 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, " İl Müdürlüğümüzün en önemli paydaş kurumlarından biri olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kültür, sanat, spor gibi  birçok alanda ortak çalışmalarımız devam ediyor.
Bu kapsamda daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen okul ziyaretleriyle Şehir merkezimizde seksenbeş, Kovancılar İlçemizde onbeş olmak üzere toplam da yüz okulumuzu ziyaret ederek Bakanlığımız projeleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerini okul idareleri ile paylaşarak davet etmiştik.
Bugün Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başlattığımız ‘Gelin Çocuklar Projesi’ ile çocuklarımızı monotonluktan kurtarıp gerçekleştireceğimiz faaliyet ve etkinliklerle çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine büyük katkı sağlayacağız.
Gelin Çocuklar Projesi ile talep eden okullarımızı velilerimizin ve okullarımızdaki öğretmen ve idarecilerinde yönlendirmesiyle Gençlik Merkezlerimiz ve Spor Tesislerimizde ağırlayacağız.
Tabi bu projemiz artarak devam edecektir. Bugün Vali Lütfullah Bilgin Okulunu ağırladık ama bu yıl içerisinde birçok okulumuzu tesislerimizde sporun belirli branşlarıyla tanıştıracağız inşallah. Sporla tanışmayan hiçbir çocuğumuzun kalmaması bizler için çok önemli.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum