Gençler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası sona erdi

İlimizde 03-09 Eylül tarihlerinde  Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonuna gerçekleşen müsabakalarda 61 İl, 133 Kadın sporcu, 409 Erkek sporcu olmak üzere toplamda 542 sporcunun katılımıyla Ahmet Uygur Gençler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası, Genç Erkekler Final müsabakaları ile nihayete erdi

Gençler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası sona erdi
10 Eylül 2021 - 18:50 - Güncelleme: 11 Eylül 2021 - 15:52
İlimizde 03-09 Eylül tarihlerinde  Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonuna gerçekleşen müsabakalarda 61 İl, 133 Kadın sporcu, 409 Erkek sporcu olmak üzere toplamda 542 sporcunun katılımıyla Ahmet Uygur Gençler Ferdi Boks Türkiye Şampiyonası, Genç Erkekler Final müsabakaları ile nihayete erdi. 
İlimiz ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda Federasyon Temsilcileri, Hakemler teknik ekip antrenör ve sporcularla birlikte Binden fazla misafiri ağırladığımız müsabaka 10 Eylül günü gerçekleştirilen programla sona erdi. 

İl Müdürü Abdulsamet Eren Yaptığı açıklamada,  ilimizde Boks sporuyla alakalı uzun zamandır hem Türkiye Şampiyonası hem de Ulusal müsabakalar gerçekleştirilmiyordu, Boks kültürünün Elazığ’da geçmişe dayandığını biliyoruz, Bu anlamda Elazığ’da yapılması için Federasyonumuz ile birlikte kararlaştırdıktan sonra organizasyonun hazırlıklarına başladık. Organizasyon süresince misafirlerimizi yurtlarımızda ağırladık, memnun ayrılmaları hususunda elimizden geleni yaptık. Şehrimizi temsilen müsabakalara katılan Türkiye Şampiyonasında dereceye giren sporcularımızdan 2. 67 kg. Emirkan Güçlü, 3.lerimiz  48 kg. Gökhan Uluağaç ve 86 kg. Hakan Ozan ve Antrenörümüz Cemil Döndü hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, sporcularımızı yürekten kutluyorum.

Tabi bu vesileyle de 61 Şehirden katılan 542 sporcumuza da ayrıca teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emekleri olan başta Valimiz Erkaya Yırık olmak Üzere Milletvekillerimize, Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğullarına, İl Başkanımıza, Üniversitemiz spor salonun kapılarını açan ve personelleriyle bizlere destek olan Fırat Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sn Fahrettin Göktaş’a, Fırat Üniversitesi SKS Daire Başkanlığına, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Ali Şiş’e, ASKF Başkanı, Mustafa Gür’e  ve tüm paydaşlarımıza, görev alan bütün personellerimize ve anbean müsabakaları takip eden kıymetli basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum