Genelgeye, "Vatandaşın uymasını istiyorlar"

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususu da göz önünde bulundurularak vatandaşların misafir kabul etmemeleri konusunda uyarılacağı bildirilmişti. Genelgeye rağmen Ak Parti Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım'ın iftarda bir ailenin evine misafir olması dikkat çekti

Genelgeye, "Vatandaşın uymasını istiyorlar"
18 Nisan 2021 - 11:14 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 10:17
İktidarın vatandaşa uyması için yayınladığı genelgelerine, Ak Parti yöneticilerinin dikkate almadıkları görüldü. Ülkemizde pandeminin pik yaptığı dönemde artışın yayılımda ev içi bulaşmada daha yaygın olduğunu ifade edilerek İç İşleri Bakanlaığı ramazanda vatandaşlara misafir kabul etmemeleri, kurallara uyması için genelge çıkartmasına rağmen kuralları çiğneyen kendi yöneticileri oldu.
İçişleri Bakanlığı’nın tüm illere gönderdiği genelgesiyle birlikte vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyeceği duyurulurken, salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususu da göz önünde bulundurularak vatandaşların iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemeleri konusunda farkındalıklarını artıracak faaliyetler ve duyurulara önem verileceği belirtilmişti.
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da Bakanlar Kurulu sonrasında ulusa sesleniş konuşmasında, “Ramazan ayında toplu iftar ve sahur yapılamayacak” demişti.

Ak Parti’li Başkanlardan Genelgedeki Uyarıya Rağmen Misafir Ziyareti
Bu açıklamaların üzerine Ak Parti'li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ak Parti  Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın iftarda bir ailenin evine misafir olması dikkat çekti.

Sosyal Medyadan Paylaştı
Bir ailenin evinde yaptıkları iftarı da sosyal medya hesabından paylaşan Belediye Başkanı Şerifoğulları, “İl Başkanımız ve Gençlik Kolları Başkanımız ile birlikte Hüseyin Yilgen kardeşimizin iftar sofrasına misafir olduk. Sofrasını, ekmeğini ve muhabbetini bizimle paylaştığı için kendisine ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Allah, bu eşsiz samimiyet ve kardeşliğimizi daim etsin” ifadelerini kullandı.
 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum