Gerçek anlamda bir zarar tespiti yapılmalıdır. 

Siyasi partilerden Özel İdarenin uğrayacağı 150 milyon Tl zararı ile Mustafapaşa Mahallesinde yaşanan sorunlarla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran Özel idare için gerçek anlamda bir inceleme yapılmasını isterken Mustafapaşa Mahallesinde yaşanan sorunlar içinse vatandaşa ben yaptım siz razı olun diyorlar dedi

Gerçek anlamda bir zarar tespiti yapılmalıdır. 
10 Ağustos 2022 - 20:44 - Güncelleme: 10 Ağustos 2022 - 21:06
Her şey Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın “tıraşlayın”  ifadesiyle başladığını ifade eden CHP İl Başkanı Duran;  “Daha sonra inşaat durdu, Valilik olaya el attı. Sonuçta inşaat bir şekilde duruyor. Zararından bahsediyoruz. Zararı aslında Çevre ve Şehircilik Bakanının kat fazlalığını durdurmasında dolayı olduğu söyleniyor.  İlk günden beri sürecin takipçisiyiz. İşin bu noktaya geleceğin başından belliydi.  Durum böyle olunca başından beri takip ediyoruz. İşin bu duruma geleceğini hep söyledik. Aslında buradaki sorun, ihaleye ilk çıktığı günle şuandaki mevcut yüklenici firmanın talep ettiği iş sonundaki alacağı ile aynı. Çünkü hatırlarsanız ilk inşaat ruhsatı alınacağı zaman 16 daire üzerinden alındı. İhale devam ederken 24’e çıktı. Siz aradaki 8 kat fazlalığın il özel idareye kar payını verdiniz mi?  Önce onu bir görmemiz lazım. Bugün sadece bağımsız denetçinin gelerek 24 kattı, 16, 18 böyle bir daire düşürmesi ile yüklenici firmanın 150 milyon alacağı var demesi başlı başına bir eksikliktir.
 İl özel idaresinin görev alanı Elâzığ’dır. Buradan çıkacak tek kuruş para Elâzığ’ın parası olduğunu söyleyen İl Başkanı Duran,  Çevre ve şehircilik bakanı olarak bunu sadece ağzından çıkacak iki kelimeyle tıraşlayın diyerek böyle bir inşaatı durdurup bir kamu kurumana 150 milyon zarar çıkarabilecekseniz fakat zararı il özel idare karşılayacak. Çevre ve şehircilik bakanı kendi şehri dışındaki bir yere müdahale etmesi sıkıntılı bir durum.  Bağımsız denetçi öncelikle rakamı ortaya çıkaracak eğer gerçekten bir mağduriyet varsa.  Gerçek anlamda bir zarar tespiti yapılmalıdır.  Eğer bir zarar varsa diyeceksin ki şehircilik bakanına biz sizin tek kelimeyle yapabildiklerinizi gördük. Bakanlığın sadece tıraşlayın ifadesiyle Elâzığ il özel idarenin o kadar zarara girmesi kabul edilir bir şey değil.  Bu tamamen bakanın şahsının sorumluluğundadır. Burada yapılan işlem kurumlar arası bağlantısızlık ve bakanın bu işin sonunu düşünmeden yapmış olduğu talihsiz bir açıklamadır” diye konuştu.  

“MAKYAJLA HALLETMEYE ÇALIŞTILAR”
Mustafa Paşa’da bulunan TOKİ ‘nin sorunlarının hala devam etmesi ve sorunlara AK Parti’nin sessiz kalmasını değerlendiren CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran;  AK Parti bürokratları, bunun içinde milletvekilleri il başkanları diğer resmi kurumlardaki AK Parti’ den talimat alarak hareket eden kişilerin korkunç bir ego patlaması yaşıyor. Biz yaptık en iyisi bu ve buna razı olacaksınız. Bunu sadece Mustafa Paşada bulunan TOKİ için söylemiyorum. Zafran içinde yemişlik içinde çatal çeşme olmak üzere hepsi için aynı.  Biz yaptık buna razı olacaksınız. Bu şekilde yaklaşırlarsa vatandaşın eksikliklerini görmesi zaten mümkün değil.  Mustafa paşa da inşaatın başladığı ilk günden itibaren sıkıntıları daha farklıydı. Binaların yapım şekilleri binaların yerleşim şekli, imalat şekli, bunların hepsi sıkıntılıydı.  Bunları makyajla halletmeye çalıştılar. Fakat vatandaşın tüm bu çabalarına rağmen aldıkları tek karşılık en iyisini biz yaptık bununla yetinin oluyor” İfadelerini kullandı. 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şaibeli çağlar
    1 ay önce
    Şaibeli Çağlsr sen şaibeli bir seçimle hak etmediğin bir koltuğa oturdun bu nedenle senin söylediklerin hiç bir anlam ifade etmiyor. Bu arada gürsel den izin aldın mı acıklama yapmak için