"GES" Sulama Projesi elimizden alınmış...

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş siyasilerin sosyal medyada masa başı fotoğraflar yayınlayarak sorunların çözülmediğini ifade ederek Elazığ’ın hakkı olan GES projesinin elinden alınarak Tunceli’nin Akpazar bölgesine alındığını ileri sürdü

"GES" Sulama Projesi elimizden alınmış...
08 Temmuz 2021 - 09:37 - Güncelleme: 16 Temmuz 2021 - 15:35
Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan bir taneside sulama konusunda oldu.
Yıllardır sulama konusunda sıkıntı çeken Kuzova çiftçisinin elektrik maliyetlerini aşağıya çekmek için planlanan GES projesinin Elazığ'ın elinden alınarak başka bölgeye aktarılmasının şehrin ne kadar sahipsiz olduğunu kanıtladığını ayrıca masa başında fotoğraflar sosyal medyada yayınlayarak sorunların çözülmediğini belirtti.
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş konu ile ilgili olarak şunları söyledi. “İki üç gün önce fotoğraflar masa başı toplantılar. Kuzoava toplantısı yapıldı. Hepsi hikaye, Kuzova da şu an sulama yapılan yerde 172 metrede pompalama yapılıyor. Bir pompanın seviyesi de ortalama 75-80 metre olduğu için iki defa elektrikle pompalama yapılıyor ki ovaya su aksın.

Muazzam elektrik faturaları çıkıyor. Şu an firmadan teslim alındığı için DSİ tarafından karşılanıyor. Seneye hiçbir köylümüz o parayı ödeyemeyecek. Güneş enerji santralinden elektrik üretip kuzova’nın suyunu bir tl elektrik parası ödemeden ovaya akıtma imkânımız varken o GES projesi kuzova’dan alındı. Tunceli’nin Akpazar bölgesine götürüldü ve GES santrali oraya kurulacak”dedi

HER SEÇİMDE MEYDANA ÇIKTIĞINIZDA ALTINOVA, KUZOVADAN DEM VURUYORSUNUZ.


Yirmi yıldır Altınova, Kuzova denildiğini vurgulayan Karakuş ; “Her seçimde meydana çıktığınızda Altınova, Kuzovadan dem vuruyorsunuz. Çözeceksiniz diyorsunuz. Hadi hodri meydan çözün bakalım. Elazığ’ın 20 yıllık kuzova problemi dururken Akpazarın GES santraline ihtiyacı mı vardı? Aciliyeti mi vardı? 20 yıldır bekleyen kuzova’nın hakkıydı. Yoksa oranın mı hakkıydı. Sahipsiz Elazığ denildiğinde kızıyorsunuz. Çıkın bunu da açıklayın. Hadi deyin ki başkan yalan söylüyor. Oraya öyle bir GES yapılmayacak.  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...


https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum