Reklam
Reklam

Hafta sonu ne kaçırılmak isteniyor?

Daha önce MHP meclis üyesi Aytunç Sunguroğlu’nun önemli maddeler neden son güne bırakılıyor? sitemi üzerine bu olayların yaşanılması, “Meclis içerisinde neler oluyor? Önemli maddeler neden son güne bırakılıyor?  Meclis başkanı bunları cevaplamak yerine neden konuyu kapatıp başka maddelere geçme çabası içerisine giriyor?

Hafta sonu ne kaçırılmak isteniyor?
07 Ağustos 2020 - 18:28 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 - 13:37

Elazığ İl Genel Meclisinin Ağustos ayı toplantılarında kafalarda soru işareti oluşturacak uygulamalar yapılmaya başlandı. Meclis Başkanının önemli gündem maddelerini son günlere bırakması MHP’li Meclis üyelerinin tepkisine neden oluyor. MHP’li Meclis üyesi Aytuç Sunguroğlu’nun Meclis toplantısının üçüncü gününde Personel AŞ de çalışan personellerin konusunu gündeme getirmiş ve bilgi verilmesini istemişti rağmen bilgi verilmemişti. Ancak MHP li Meclis üyesinin talebi dikkate alınmayınca Sunguroğlu Meclis Başkanına sitem etmişti. MHP'li Meclis üyelerinin tepkisini dikkate almayan Meclis Başkanı geri adım atmadı. Meclis gündeminin 4 sırasını teşkil eden önemli bir konunun fazla tartışılmaması için yine hafta sonu Cumartesi günü görüşülmesi sağlandı
Elazığ il genel meclisi Ağustos ayı toplantılarında tansiyon düşmek bilmiyor. Meclis gündeminde olan “Kovancılar İlçesi Çakırkaş Köyü sınırlarında olan arsa üzerinde imar planı değişikliği yapılması amacıyla hazırlatılan Nazım imar planı ve uygulama imar planının onaylanması konusu ile ilgili olarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan inceleme raporunun okunarak konunun görüşülmesi“ maddesini  Cumartesi gününe ertelenmesini MHP meclis üyesi Osman Dilek, eleştirdi.
Dilek, Meclis Başkanı İbrahim Şerbet’e  “Cumartesine bu maddenin bırakılmasını ben fazla samimi bulmuyorum. Neyi eksik komisyon yazmış, hazırlamış. Aytunç bey imzalamadı diyorsunuz ama Aytunç bey tün buradaydı. Niye bekliyoruz neden tatil gününe denk getirildi” diyerek konuya açıklık getirmesini talep etti. Talep üzerine sessiz kalan Şerbet ,konuyu geçiştirip diğer  maddenin okutulmasını talep etti. Bazı meclis üyeleri ise Dilek ‘in bu konu üzerine vermiş olduğu tepkiyi eleştirdi. Kısa süren tartışmanın ardından toplantıya devam edildi. Daha önce MHP meclis üyesi Aytunç Sunguroğlu’nun önemli maddeler neden son güne bırakılıyor? sitemi üzerine bu olayların yaşanılması, “Meclis içerisinde neler oluyor? Önemli maddeler neden son güne bırakılıyor?  Meclis başkanı cevaplamak yerine neden konuyu kapatıp başka maddelere geçme çabası içerisine giriyor? “ sorularının yanıtı bekleniyor.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ


Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum