Hamza bey barajında su kaçağı var

Elazığ’ın 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak Hamza bey barajında su kaçağının olduğunu söyledi. İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Gültekin Koç, Saniyede 100-200 metre küp su kaybının olduğunu ifade ederken, Başkan Şerifoğlu bilgimiz yok dedi

Hamza bey barajında su kaçağı var
16 Kasım 2021 - 11:35 - Güncelleme: 18 Kasım 2021 - 17:03
Elazığ Belediye Meclis 2021 yılı Kasım ayı toplantısında İYİ Parti Meclis üyesi Gültekin Koç, Hamza bey barajında su kaçağının olduğunu ileri sürdü.

2022 yılı bütçe görüşmeleri öncesi söz alan İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Gültekin Koç, özlemle beklediğimiz Hamza bey barajının su kaçırdığını su kaybının önlememesi halinde belediyenin ha bire kuyu vurmaya devam edeceğini söyledi.

Koç konu ile ilgili sorunu şöyle dile getirdi “Umutla beklediğimiz şehrimizin elli yıllık su ihtiyacını karşılayacağını söylediğimiz meşhur Hamza bey barajı. Daha bir sene dolmadan açıldığı gibi içindeki su bitti. Burada her türlü yağıştan bahsedildi. Bazı proje aksaklıklarından bahsedildi. Ama bir şeyden bahsedilmedi. Bu barajda su kaybı su kaçağının olduğunu biliyor musunuz. Saniyede 100-200 metre küp suyun heba olduğu biliyor muyuz. Palu bahçelerinin bu yıl hiç susuzluk çekmediğini o kaçak sudan dolayı su bolluğunun çok fazla olduğunu oradaki arkadaşlarımız ifade ettiler. Barajdaki su kaçağını önlemediğimiz müddetçe bizim barajımız yine boşalacak. Bizler ha bire kuyu vurmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Şerifoğlu ise Hamza bey projesinin DS bölge müdürlüğü tarafından yapılan bizlerle birlikte sürecin yürütüldüğü durum söz konusu olduğunu ifade ettiğiniz konu ile alakalı arkadaşlarımıza talimatlarımızı ilgili müdürlükle görüşerek o konu ile bilgimiz yok. Bunu takibini bizler yapacaklarını söylediKANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum