Hangisi doğru?

Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ yaptığı basın toplantısında  “Pandemi süreciyle ile ilgili verdiği rakamlar vatandaşın kafasında soru işaretleri oluşturdu

Hangisi doğru?
05 Temmuz 2020 - 09:13 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 23:28

Ülkemizde COVİD-19 süreci devam ederken İlimizde durum nedir. Vatandaşın merak ettiği en büyük konu. İl Sağlık Müdürü Cahit Polat geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak COVID-19 salgının önemli bir halk sağlığı problemi olduğunu belirterek, "Bilindiği üzere ilimiz geçtiğimiz aylarda COVID 19 salgını ile mücadelede büyük bir başarı göstermiş ve ciddi bir vaka artışı yaşamamıştır demişti. Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ ise yaptığı basın toplantısında   “Pandemi süreciyle birlikte maalesef eskiden bir haftada en geç iki haftada bir gelirken Elazığ’a şimdi artık 3 haftada bir falan geliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Bin iki bin kişilik bir cenazeye katıldık. Doğru dürüst ne sosyal mesafe ne maske hiçbir şey hemen hemen yoktu. Şimdi mecbur taziyelere fırsat buldukça iştirak etmek lazım. Bunu belirtmemdeki amaç biraz daha dikkatli olmak lazım. Elazığ da 150 – 200 civarında vaka var.” Şeklinde konuştu.
Milletvekili Demirbağ’ın bu açıklamasında 150-200 arası sayı vermesi vatandaşlarda şu soruyu yöneltti. 150 mi yoksa 200 mü? Yoksa bu ikisinin arası 175 mi? Doğru, Bir de  taziyelere katılsak mı katılmasak mı? Soruları vatandaşın kafasında bir hayli meşgul edecek gibi görünüyor….
 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum