Reklam
Reklam

"HER GELEN YAZIYI ONAYLAMA DİYE BİR ŞEY YOK"

Baskil Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezi ek ödenek konusu Mecliste tartışmalara neden oldu.

 "HER GELEN YAZIYI ONAYLAMA DİYE BİR ŞEY YOK"
12 Şubat 2020 - 21:47 - Güncelleme: 15 Şubat 2020 - 13:09

Baskil Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezi ek ödenek konusu Mecliste tartışmalara neden oldu. Meclis üyeleri, “ Biz Elazığ olarak çok büyük bir afet geçirdik. Bu yaraların sarılması için daha farklı imkanlar içerisinde değerlendirmek lazım”.  Derken diğer bir başka Meclis üyesi “Valilikten her geleni onaylayalım. Öyle bir şey yok” diyerek tepkisini ortaya koydu.
“SİYASİ PARTİ GÖZETMEKSİZİN BİR TEPKİ OLUŞTU”
Baskil Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezi için eksik kısımların tamamlanması için istenen ek ödenek tartışmalara neden oldu. Ak Parti Baskil İl Genel Meclis üyesi Mithat Gündüz talebin Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesinden sonra yaptığı konuşmada , “Bu gün bizim Baskillimizle alakalı olarak Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezi ile ilgili bir istenen para vardı. Benim meclisimden beklentim bu konu görüşülmeden madem vali beyimizin talebiyle ve söz konusu bir şehitse burada oy birliğiyle bu karar için vali beye havalesini istiyorum. Fakat burada elde etmezsek her ne hikmetse bir çok şeyde engellendi. Madde öyle bir tepki aldı ki ben bile buna bir cevap vermekte zorlanıyorum. Benim duyduğum kadarıyla Sivrice kayak merkezine burada görüşülmeden 950 bin TL paranın gittiğini şimdi arkadaşlar söylediler. Buna hiçbir ses yok, itiraz yok, buna kimse itiraz etmedi ama söz konusu Baskil Şehit Fethi Sekin Kültür Merkezi olunca siyasi parti gözetmeksizin bir tepki oluştu. Ben bunu yüce meclisimizi selamlayarak hatırlatıyorum” diyerek meclis üyelerine tepkisini dile getirdi.
 “TOPU GEZDİRMENİN NE ANLAMI VAR”
MHP İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek ise söz hakkı alarak “Mecliste verilecek her karara saygı duyarım lakin mesele şudur. Biz Fethi Sekine karşı değiliz onunla alakalı yapılacak hiçbir şeye karşı değiliz. Var mı paramız bakın daha önce Cevdet bey çok güzel bir açıklama yaptı. Her şeyden önce Özel İdarenin adının itibarı korunması lazım. Binlerce kez komisyon olarak binlerce karar alınmıştır. Yapılmayışı meclisin hantallığından değil, özel idarenin hantallığından değil. Bu kurum bizim kurumumuz. Bizim sıkıntımız ekonomik yönden. Biz şuan deprem süreci içerisindeyiz. İki üç ay sonra çok ağır bilanço ile hizmetlerin yapılamayacağına dair evraklar gelecek önümüze. Biz Elazığ olarak çok büyük bir afet geçirdik. Bu yaraların sarılması için daha farklı imkanlar içerisinde değerlendirmek lazım. Yoksa burada Baskil’deki durum çok acil bir şey değil ki o bina orada duruyor. Şimdi siz bu deprem ortamında şunu deseniz anlayacağım. Baskil’de bizim yıkılan evlerimiz var Baskil’e acil 400 bin TL göndermemiz lazım. Vallahi gönderelim. Adam başı cebimizden toplayıp verelim. Kültür merkezi zaten orada duruyor. Varsa paramız gönderelim. Topu gezdirmenin ne anlamı var” diyerek bu durumun acil olmadığını savundu.
“HER GELENE EVET DEMEK ZORUNDA DEĞİLİZ”
MHP İl Genel Meclis Üyesi Aytunç Sunguroğlu ise “Valilikten her geleni onaylamak zorunda olmadıklarını ifade ederek,  “Öyle bir şey yok. Bizi vatandaşlarımız ne için seçti. Doğru kararlar alalım tartışalım ve Elazığ için ne gerekiyorsa onu yapalım diye seçtiler. Her gelene evet demek zorunda değiliz. Çıkan kararların eksi ve artılarını konuşup tartışacağız. Genel yapı için bunu tekrarlamak istedim. Bu konu için değil genel olarak bu şekilde yapılması lazım” diye konuştu.
 
 
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum