Her gittiğimiz yerde bizi taşlatacak mısınız?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize gezisi sonrası grup toplantısında yaptığı açıklama sonrası Elazığ İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, gündem ile ilgili bir değerlendirmede bulundu

Her gittiğimiz yerde bizi taşlatacak mısınız?
29 Mayıs 2021 - 22:13 - Güncelleme: 31 Mayıs 2021 - 18:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize gezisi sonrası grup toplantısında yaptığı açıklama sonrası Elazığ İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, gündem ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.
OR, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “İYİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener hanımefendiye Rize İkizdere gezisinde yapılan provaksyon ve saldırılardan sonra Ülkemizin Cumhurbaşkanı tarafından grup toplantısında yapılan tehditler ne yazık ki; bir ülkenin cumhurbaşkanına yakışmamıştır.  Artık bundan sonra İYİ Parti olarak  Sayın Erdoğan ile rolleri değiştik. Bırak, İYİ Parti’yi ve cesur liderini hiçbir güç yıldıramaz. Şeyh Edebali’nin asırlardan süzülüp gelen öğüdünü, liderimiz Meral Akşener’in şahsında İYİ Parti ailesi olarak üzerimize alıyoruz. Yükümüz ağır, işimiz çetin, gücümüz kıla bağlı. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Bunlar ne kadar sorumsuz, ne kadar ölçüsüz, ne kadar izansız ve ne kadar çirkin sözler olduğunu ifade eden Or, “Daha ne olacak? Her gittiğimiz yerde bizi taşlatacak mısınız? İYİ Partilileri yoksa zincire mi vurduracaksınız? Yoksa İYİ Partilileri ve liderini linç mi ettireceksiniz? Bütün dünya şunu bilsin ki; İYİ’ler ve Cesurlar Hareketi’ni ve onun korkusuz liderini hiçbir güç yıldıramaz. Biz ateş çemberinden geçerek bu günlere geldik. Biz önümüze çıkarılan tüm engelleri teker teker aşarak bu günlere geldik. Sadece Sayın Erdoğan değil dünyadaki hiçbir güç bizi korkutamaz ve yıldıramaz. Bizler yüzyıl önceki milli mücadelede ulu önder ATATÜRK ve silah arkadaşlarına yarenlik eden Kuvay-i Milliye kahramanlarının azim kararlılığındaki ruh ve inanca sahip Cesurlar Hareketiyiz” diye belirtti.

İYİ Parti kadrolarının sorumlu, akıllı ve ölçülü davranacağından kimsenin şüphesi olmasın diyen Or“Devletin ve milletin birliğini temsil etmesi gereken Cumhurbaşkanı, halkı açıkça kin ve düşmanlığa tahrik ediyor, teşvik ediyor. Bir Cumhurbaşkanı için bundan daha elim, daha vahim ve daha korkunç ne olabilir? İYİ’ler ve Cesurlar Hareketi olarak, Allah’tan başka hiç kimseden korkmadan, aziz Türk milletinin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz. İYİ Parti olarak, tehditlere elbette ki boyun eğmeyeceğiz, ama tahriklere de kapılmayacağız. Sorumlu, akıllı ve ölçülü davranacağız.”
"Sayın Erdoğan ve AK Partili arkadaşlar. Bundan sonra öfke size; uysallık bize… Güceniklik size; gönül almak bize… Suçlamak size; katlanmak bize… Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar size; adalet bize… Kötü söz, haksız yorum size; bağışlamak bize…Bundan sonra bölmek size; bütünlemek bize…Üşengeçlik size; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek bize… Sabretmesini bileceğiz. Vaktinden önce çiçek açmaz… Şunu da unutmayacağız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.
 Yükümüz ağır, işimiz çetin, gücümüz kıla bağlı. Allah yardımcımız olsun. Bu öğüdü, sadece ceddimiz Osmangazi’ye değil, bütün devlet başkanlarına veren Şeyh Edebali Hazretlerinin ruhu şad olsun.

Herkes bilsin ki biz ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı bir siyaset izlemeyeceğiz. Aksine 84 milyonu kucaklayıp vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretip ayakkabı eskitmeye devam edeceğiz” diye konuştu

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum