Hukuku parti içerisinde işletemeyenler, Türkiye'nin sorunları derman olamaz

Deva Partisi Elazığ İl Teşkilatında deprem yaşandı. Deva Partisi Kurucular kurulu üyesi ve İl Başkanlığını yürüten geçmiş dönem İl Başkanı Murat Dağhan yaptığı basın toplantısında Genel Merkezi topa tuttu

Hukuku parti içerisinde işletemeyenler, Türkiye'nin sorunları derman olamaz
12 Nisan 2021 - 16:01 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 21:57
Deva Partisi Elazığ İl Teşkilatında deprem yaşandı. Deva Partisi Kurucular kurulu üyesi ve İl Başkanlığını yürüten geçmiş dönem İl Başkanı Murat Dağhan yaptığı basın toplantısında Genel Merkezi topa tuttu.
Sürekli dürüst ve haysiyetli insanları için buradayız diyen, dilinden korkma Türkiye söylemini hiç eksik etmeyen kendisine insan hakları demokrasi hukuk ve adaleti kirası ilke şeffaflık ve liyakati dar ahlak edildiği iddiasında olan Deva Partisi'nin Elazığ İl yönetim kurulu Asil yedek ve Disiplin Kurulu üyeleri olduğunu vurgulayan geçmiş dönem İl Başkanı Murat Dağhan ; “ Türkiye’nin ağır sorunlarını çözme iddiasında olan bir partinin engebeli yolu cesurca karar almasından, bu kararları uygulama iradesinden ve tüzük (hukuk) çerçevesinde işlerlik kazanmış etkin parti teşkilatlarına sahip olmasından geçer.
 Bilindiği üzere Elâzığ il teşkilatı büyük kongreyi müteakip teşkilat içi bir kalkışma harekâtına maruz kalmıştır. Bunu genel merkezle sözlü ve yazılı olarak müteaddit kereler paylaştığımız ve disiplin süreci istediğimiz malumunuzdur. Ancak, geçen zaman zarfında genel merkez bu kalkışmayı tüzük kapsamında ele alma ve çözümleme yoluna gitmemiştir. Genel merkez tüzüğü işletmek yerine bu sorunu en az hasarla nasıl atlatırız arayışına yönelmiştir. kendince en kolay çözümü e il başkanının teşkilat içerisinde etkinliğini törpüleyerek etrafını boşaltmada ve onu görevini bırakmaya sevk etmede bulmuştur gerçekte bu bir çürütme politikasıdır.


Genel merkezin partiye ve teşkilata bu yapılanlara cevabı tüzüğü işletmek olması gerekirken yaptığı şey il başkanının görevini bırakmaya ikna etmek suretiyle şantajcıların gönlünün almaya çalışmaktan ibaret kalmıştır. Bu gönü almanın bedeli ise gece gündüz demeden emek veren teşkilat üyelerinin partiye olan güven duygunu kaybetmesi olmuştur.
Genel merkezin bu politikası, Elâzığ teşkilatında başta il başkanı olmak üzere partiye yürekten hizmet eden üyelerin tümünü rahatsız etmiş ve siyasetten soğumalarıyla sonuçlanmıştır. Bizlerin bu partiye kuruluş ilkelerinin ve parti programını korumak üzere geldiği aşikâr. Bununla birlikte, hangi gerekçeyle olursa olsun hukuku parti içerisinde bile işletemeyen bir partinin Türkiye’nin sorunlarına derman olacağına artık inanmıyoruz.

Tüzüğü işletmeyen genel merkez yeni il başkanı arayışına girmiş olduğunu büyük bir hayal kırıklığıyla öğrenmemiz ve bunu adaletle bağdaştıramamamız hasebiyle istifa ediyoruz”dedi.
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum