İki bin altı yüz kişilik salonda sona gelindi

6000 metrekare oturum alanına 2600 kişilik spor salonunda 3 Adet antrenman salonu, 600 metrekare Cep Salonu 110 araçlık kapalı otopark idari ofisler ve 2600 Kişi oturum alanına sahip büyük salonuyla yerel ve ulusal müsabakalarda sporcu ve seyircisini ağırlamak için gün sayıyor

İki bin altı yüz kişilik salonda sona gelindi
29 Temmuz 2021 - 14:54 - Güncelleme: 31 Temmuz 2021 - 08:36
İlimizde 17 Eylül 2019 tarihinde yıkımına başlanan Elazığ Atatürk Stadyumunda yerine yapılan olacak Yeni Şehir Stadyumunda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Stadyumun yanında İdari bina ve 2600 seyirci kapasiteli spor salonu inşası ile birlikte Yaşayan Stadyum olarak adlandırdığımız şekilde şehrimizin spor salonu ihtiyacını ciddi manada karşılamış olacaktır.     

6000 metrekare oturum alanına 2600 kişilik spor salonunda 3 Adet antrenman salonu, 600 metrekare Cep Salonu 110 araçlık kapalı otopark idari ofisler ve 2600 Kişi oturum alanına sahip büyük salonuyla yerel ve ulusal müsabakalarda sporcu ve seyircisini ağırlamak için gün sayıyor. 

Şehrimizin prestijli yatırımlarından biri olan Şehir Stadyumunda ciddi manada ihtiyaca cevap verecek olan bir yatırımda locaları, restoranları, sosyal alanları, spor salonları, cep salonları ve genç ofislerimiz ile birlikte Şehrimizde sosyal ve sportif anlamda açığı gideriyoruz.  
İnşaat seviyesi olarak yüzde 70’ler de olan spor salonunda önümüzde ki iki ay içerisinde tamamlanarak, Stadyum inşasının da tamamlanmasıyla yüklenici firma tarafından teslimi gerçekleştirilecektir. 

ŞEHRİMİZİN GÖZDE SPOR MERKEZİ OLACAK

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; “Elazığ Atatürk Stadyumu; yeni şehir stadyumu yapılmak üzere hem tribünlerin hem de yan tarafta spor salonumuzun yıkımı gerçekleşmişti. Aradan geçen süre zarfında hem deprem hem de pandemi süreci yavaşlatmış gibi dursa da çalışmalar aralıksız sürüyor, bugünde görüldüğü üzere ciddi mana da çalışma söz konusu ve ilerlemeyi tüm hemşerilerimiz sizler aracılığıyla görüyor. Gidişattan memnunuz, bir an önce taşınmayı hedefliyoruz. Şehrimizin gözde bir spor merkezi olması anlamında  Yaşayan Stadyum olarak buralarda adeta bir spor kompleksi olarak her branştan antrenman salonları akabinde genç ofislerimizle sosyal bir ortam kurmayı hedefliyoruz. Alışılmışın dışında sadece futbol müsabakaları için değil, faaliyetlerini yürüttüğümüz bir çok branştan müsabakaların  da olacağı ve bunları tek çatı altında topladığımız bir kompleks inşa ediyoruz.  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum