Reklam

İktidarın en iyi yaptığı şey insanları kendisine mahküm etmek

Elazığ’da kendilerine sorulduğunda ve seslerini duyurmak için imkân tanındığında sorunları her türlü dile getireceklerini Gelecek partisi olarak böyle bir çekincelerinin ve iktidara karşı eyvallahlarının olmadıklarını söyledi.

İktidarın en iyi yaptığı şey insanları kendisine mahküm etmek
16 Mayıs 2020 - 00:20 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 00:05

Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Adnan Demir İlimizde yaşanan ekonomik sorunları elaziginsesi.webtv’de değerlendirdi. Elazığ’da kendilerine sorulduğunda ve seslerini duyurmak için imkân tanındığında sorunları her türlü dile getireceklerini Gelecek partisi olarak böyle bir çekincelerinin ve iktidara karşı eyvallahlarının olmadıklarını söyledi. Elazığ gerçekten şansız bir İl olduğunu dile getiren Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Demir;  “Sadece iktidarda mı Elazığ milletvekilleri edindi. Muhalefetten de Belediye başkanları seçildi. Milletvekili oldu. Bir tek bu son dönem de Gürsel Erol’un yaptığı bir takım yüksek seste Elazığ’ın sorunların dile getirmede beğendiğimiz yönleri var. Onunda dışın da geçmişte muhalefet partilerin Elazığ’da bir taşı taş üzerine koymadılar” dedi
Elazığ’ın çok büyük sorunları olduğunu Şehir Hastanesinin kuruluş süreci, trafik sorunu, stadyumun gecikmesi konularında Siyasette yalan iktidar partisinin işi olduğunu ifade eden Gelecek partisi il Başkanı Av. Adnan Demir; “ “Şimdi depreme geldiğimizde deprem sürecinde o kadar büyük sorunlar yaşayan oldu ki onlara vatandaş dışında yardım ulaşmadı. Kendim üzerinden söyleyeyim. Oraları aşındırmamışsan sana depremde yardım ulaşması mümkün değil. Kapılarını aşındıracaksın. Niye kardeşim bu vatandaş dilencimi neden sana mahkûm etmek zorunda bırakıyorsun. Bu iktidarın en iyi yaptığı şey insanları kendisine mahküm etmek. İnsanları dilenci konumuna düşürmek. Depremde öyle sorunlar oldu ki, ağır hasarlı binaya hafif hasarlı hafif hasarlı binalara ağır hasarlı dendi. Bazı binalar yeni yapılmasına rağmen vatandaşlar bankaya borçlanmasına rağmen bu binaların kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması kararı alındı. Ve bu insanlar tekrar bankaya borçlandırılıyor. Parasal yardımlar nereye gitti. Onları bir açıklasınlar. Kime ne verildi. Bir aileye bin tl vermekle elazığa toplanan yardımlar bitti mi? Acunun topladığı yardımın hesabı bile verilmedi. Dış yardımlar üstü kapalı bir şekilde örtülü bir şekilde kayboldu gitti. Niye virüs çıktı ortaya.  Deprem konusunda vatandaşların DASK la ilgili çok büyük problemleri var. Para ödenmedi. DASK’ı zorunlu olarak yaptırıyorsun kredi kullanırken ödenen paralar ne kadar biliyor musun? Orta hasar için cüzi miktarlar. Deprem sigortasında böyle ödemeler olur mu? Sen güçlendirme ile ilgili devlet olarak 30-40 bin tl bedelden bahsedeceksin senin emrinde olan DASK bana bunun için 2 bin 3 bin TL gönderecek” dedi

Rize'ye, Giresun'a, Bolu'ya çivi çakılıyorda Elazığ'a neden çivi çakılamıyor?

Depremle ilgili muhalefet Milletvekili Gürsel Erol’un Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesi için çok güzel bir söz söylediğini vurgulayan Gelecek partisi İl  Başkanı Av. Adnan Demir;” Biz hepimiz destekliyorduk. Fakat İçişleri bakanı çıktı ortaya depreme maruz kalan bölgeler diye bir tabir üretti. Aslında eski dille konuşulan kanunun başlığından bahsetti. Afete kalan bölgeler varmış, afet bölgesi yokmuş yalan. Senin söylediğin kanun ne için çıkarıldı. Rize için, Giresun sel felaketi, deprem felaketi Bolu için çıkarıldı. Dediler ki böyle bir kanuna maruz kalırsa Elazığ bir çivi çakamazsınız. Rize’ye çivi çakan Bolu’ya Giresun’a çivi çakan aynı kanunla Elazığ’a neden çivi çakılmasın. Böyle bir mantık olur mu? İktidarın bu konudaki yalanı zirve yapmış ki haddi aşmışlar. Ayette vardır. Allah hadi aşanları sevmez. Bu konuda bunlar hadsizler. Sınır yok. Ben şunu söylüyorum. Eğer siz Elazığ’ı afet bölgesi ilan etseydiniz. Elazığ 20 yıl faizsiz kredi ile esnafı ve vatandaşı ile krediler kullanacaktı. En azından rahatlama olacaktı. Çalışmadığı için devlet ne yaptı. İktidar ne yaptı. Vatandaşına ben bunu kullandırırsam Elazığ’da ekonomik olarak şöyle olurum böyle olurum.
KOSGEB kredi için esnaf arkadaşların içerisindeyim. Özel bankalar kesinlikle dosyayı alıp oyalama yolunu seçiyorlar. Virüs dolayısıyla işletmeler çalışmıyor. Ülkem gündeminde buhran var. Aylardır insanların hanesine bir gelir girmiyor. Bu adam nasıl kredi ödeyecek. Genel olarak iktidarın bu borçları da ertelemesi lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

https://www.youtube.com/watch?v=_5Z5UI5pZdA
 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ   


 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum