İl Genel Meclis üyeleri bir kez daha saf dışı...!

Halkın oyları ile seçilen ve İlin yatırımlarını belirleyen İl Genel Meclis üyelerine bilgi verilmeden talimatla onaylanması için gelen talepler Meclis üyeleri itiraz etmelerine rağmen  gelmeye devam ediyor. İl Genel Meclis üyeleri bir kez daha bu uygulamaya tepki gösterdi

İl Genel Meclis üyeleri bir kez daha saf dışı...!
13 Kasım 2020 - 20:57 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 07:12
Halkın oyları ile seçilen ve İlin yatırımlarını belirleyen İl Genel Meclis üyelerine bilgi verilmeden talimatla onaylanması için gelen talepler Meclis üyeleri itiraz etmelerine rağmen  gelmeye devam ediyor. Kasım ayı İl Genel Meclisine sunulan Kent Müzesi projesi tartışmaların odağında bazı Ak Parti Meclis üyelerinin de karşı desteklemediği teklif oy çokluğu ile kabul edildi.  
İl Genel Meclisi Kasım ayının toplantısında Fırat Kalkınma Ajansı tarafından başlatılan Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek programı kapsamında Özel idare tarafından hazırlanan Elazığ Kent Müzesi projesi görüşüldü. 5.450.772.80 Tl bütçeye sahip projenin eş finansman olarak  3.200.772.80 Tl lik kısmın Özel idareden karşılanması üzere projenin yürütülmesi için İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş’e temsil, ilzam ve imza yetkisinin verilmesi ve ilgili bütçe kaleminden aktarılması talep edildi.
Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Ertuğrul Kar konuşmasında Kent Müzesinin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.        
MHP Partisi grubu adına konuşan Osman Dilek ise Kent müzelerin şehirlerde yapılması doğru bir şey. İlin tanıtımı ve kalkınması için güzel şeyler fakat burada da hastalığı yeniden yaşıyoruz. İş son aşaması bittikten sonra haberdar ediliyoruz. Meclis bunu hangi bütçeden nasıl ve ne zaman ödeyecek. Bunun fizibilite çalışması yapıldı mı? Bununla ilgili arkadaşlarımız görüş beyan ettiler mi? En azından bunu ilgili bir komisyona  sevk edilsin bu konunun görüşülüp tartışılması karara bağlanması gerekir. Biz bunun yapımına karşı değilim. Neden istişare etmiyoruz. Neden konuşmuyoruz. Bütçemizi neden ona göre hazırlamıyoruz. Bizim sıkıntılarımız budur. Bunu yapılmaması anlamında söylemiyorum.” diyerek onay veren İl Genel Meclis üyelerine bilgi verilmeden neden talep edildiği itirazını dile getirdi.
Ak Parti Ağın İl Genel meclis üyesi Sedat Uyanık ise Bu projeye sahiplenmeye geldiğinde Belediye diyecek benim katkım var. ETSO diyecek benim katkım var. Sanayi odaları diyecek benim katkım var. Keşke diğer kurumlarda olsa çünkü bunlar şehri temsil ediyorlar. Sadece Valilik kanalı ile yapılsa uygun değil. Bu yatırımı üçe dörde bölünse her kurumlar kendi bütçesinde versin daha güzel bir şey olsun” dedi.  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum