Reklam

İlin sorunlarında bir araya gelelim

Altınova Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Aziz Dinç, STK’lara çağrıda bulunarak Elazığ ciddi anlamda ekonomik, kültürel ve sosyal alanda zor durumda gelin bu birliktelik sağlanmışsa Elazığ’ın temel gerçekleri ve doğruları üzerinde de bir birliktelik sağlayalım çağrısında bulundu

İlin sorunlarında bir araya gelelim
27 Mayıs 2020 - 21:50 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 00:39

 Dernek olarak düzenlenen İstanbul sözleşmesi çalışmasında Elazığ STK’ların İstanbul sözleşmesinin yeniden gözden geçirilmesi için bildiriye imza attıklarını ifade eden  Av. Dinç, bu birliktelik sağlanınca bizde şunu söyledik. Elazığ ciddi anlamda ekonomik, kültürel ve sosyal alanda zor durumda gelin bu birliktelik sağlanmışsa elazığın temel gerçekleri ve doğruları üzerinde de bir birliktelik sağlayalım. Elazığ’ın bir işsizlik problemi varsa konuşalım önerisini getirdi. Elaziginsesi.webtv’ye katılan Altınova Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Aziz Dinç;  “Doğru bir tespit doğru bir ortamda ve doğruları değiştirmeden kişiye şahsa değişmeden gelin böyle bir birliktelik sağlayalım. Bu şehir gerek deprem gerek salgın ve geçmişten gelen diğer sıkıntılarından dolayı biraz zor durumda bunun önünü açacak uzmanların marifetiyle ve çözüm noktasındaki insanlara bir rapor sunalım. Bu rapor daha önceki çalıştaylar gibi değil. Basının aktif olduğu özellikle belirleyici olduğu güzel bir çalışma yapalım. Sorunların çözümü konusunda karar mekanizmasındaki büyüklerimize yardımcı olalım. Salgın bittikten sonra çağrım bu öncülüğü kim yaparsa yapsın bir araya gelelim. Bakalım sonucu ne olacak. Kim katılır kim katılmaz. Katılmadıkları takdirde biz geçmişte Kültür ve Yardımlaşma derneği olarak.24 Aralık bir çalıştay yaptık. Altınova ile ilgili bir çalıştay yaptık. Öyle bir çalıştay düşünüyoruz”dedi.

STK’la ülke gündemine duyarlı Elazığ’a sessiz kalıyor

 İlimizde STK’ların Ülke gündemine duyarlı olduğunu konu Elazığ olunca sessiz kaldıklarının görüldüğü sorusuna ise Sizin bu tespitinize katılıyorum. Normalde meslek grubu STK’ları düşünelim. (A) meslek grubunun sorunlarını kim karşılayacak. Eğer bizler bu konuda daha sağlıklı daha sağlam ve gerçekleri daha net bir şekilde sahiplenerek hareket edersek daha fazla faydamız olur. Bakın dünyada aynı anda beş turizm sektöre hitap eden illerin sayısı beş parmağı geçmez. Bunları sıralıyorum. Kış turizmi, yaz turizmi, sağlık turizmi, din turizmi, tarih turizmi bunları hepsini Elazığ taşımaktadır. Bu açıdan baktığınızda Biz sağlık ve turizm verilerine neredeyiz. Resmi verilere baktığınızda dışardan hepimizin akrabaları gelip gezse veriler bundan daha büyük olur. Bizler bu şehirde yaşayan insanlar olarak bu şehrin değerlerine çok iyi sahip çıksak. Çok iyi yerlere getirsek bu şehir buralarda olmaması lazım. STKlar herkes kendi meslek gurubu ile ilgili çok daha sağlıklı bir şekilde doğrularını ortaya koymuş olsaydı. Bu Elazığ buralarda olmazdı” şeklinde konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=1n4Mh5ZY2io

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum