İmar Komisyonunda Ak Partili Meclis Üyelerinin uyanıklığı…!

Elazığ Belediyesi İmar komisyonuna vatandaştan gelen yasal olmayan taleplerine Ak Partili komisyon üyeleri MHP’liler karşı çıkıyor yanıtları ile MHP’li İmar Komisyonu Meclis Üyeleri ile vatandaşları karşı karşıya getirildi ortaya çıktı

İmar Komisyonunda Ak Partili Meclis Üyelerinin uyanıklığı…!
02 Eylül 2021 - 02:30 - Güncelleme: 08 Eylül 2021 - 21:44
Elazığ Belediyesi İmar komisyonuna vatandaştan gelen yasal olmayan taleplerine Ak Partili komisyon üyeleri MHP’liler karşı çıkıyor yanıtları ile MHP’li İmar Komisyonu Meclis Üyeleri ile vatandaşlaları karşı karşıya getirildi ortaya çıktı.
Elazığ Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Behçet Susmaz bu tarz yaklaşımların meclis üyesine yakışan bir davranışlar olmadığını söyledi.  
Bilhassa imarla ilgili vatandaş belediyeye yasalara aykırı müracaatlar yaptığı ifade eden Susmaz;  “Yasal olmayan bir müracaatta bulunuyor. Bu yasal olmamasına rağmen imar komisyonuna geliyor. Aslında yanlış. Yasal olmayan bir teklifin İmar komisyonuna gelmesi, meclis gelmesi yanlış. Ama bilhassa imarda yasaya aykırı şeyler geliyor. Ve komisyonlarda görüşülürken iki dönem de çok yaşandı. Bu dönem de de oluyor.  MHP komisyon üyeleri olarak karşı çıkıyoruz. Yasanın şu şu maddelerine aykırı olduğundan yasal olmadığını belirtiyoruz” dedi

Vatandaşa, Ak Partililer biz yaparız, MHP karşı mı çıkılıyor denilmek isteniyor.

Ancak yasalara uygun olmayan müracaatların vatandaşa farklı yansıtıldığını vurgulayan Susmaz; “MHP’ liler karşı çıktı. Behçet Susmaz karşı çıktı. Şu mu demek isteniyor. Biz, Ak parti olarak yapabiliriz ama bak işte MHP’liler müsaade etmiyor gibi. Ondan sonra vatandaş beni arıyor. Bir çok insan beni arıyor. Neden karşı çıkıyorsunuz. Bu hallolacak ama siz engelliyorsunuz. Bunu diyen insanlar MHP liler karşı çıkıyor değil de sizin bu teklifiniz yasaya uygun değil. Veya komisyon olarak uygun görülmedi şeklinde ifade edilmesi gerekirken isim verilerek yük birisinin üzerine atılıyor. Bu çok yanlış bir şey. Komisyonda alınan kararların dışarıya sızdırılması yanlıştır. Bunu yapmak bir meclis üyesine yakışmaz” diyerek meclis üyelerini uyardı.   

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum