İmar Müdürü yanlış bilgi mi verdi?

Ak Partili Meclis üyelerini karşı karşıya getiren kararların alınmasında Belediye İmar Müdürlüğünün, İmar komisyon üyelerine yanlış bilgi mi verdi? Sorusunu gündeme getirdi.

İmar Müdürü yanlış bilgi mi verdi?
04 Temmuz 2021 - 00:35 - Güncelleme: 12 Temmuz 2021 - 18:37
Elazığ Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısında Belediye İmar komisyonunun aldığı kararlarının Meclis tarafından tekrar geri gönderilmesini duyurmuş, toplantı sonrası Meclis üyelerini karşı karşıya geldiğini haberleştirmiştik. Bu tartışmalar sonucunda dikkat çeken bir ayrıntı Ak Partili Meclis üyelerini de karşı karşıya getiren kararların alınmasında Belediye İmar Müdürlüğünün, İmar komisyon üyelerine yanlış bilgi mi verdi? Sorusunu gündeme getirdi.
Şöyle ki, Ak Partili Belediye Meclis üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Veysi Toptaş’ın toplantıda sarf ettiği  “Müdürlüğün söylediği ve Müdürlüğe sordum” sözleri bu sorunun gündeme gelmesini güçlü kılan etken oldu.  
Meclis üyesi Veysi Toptaş, Ak Parti meclis üyesi Servet Karakaş’ın bir taraftan mağduriyeti önlerken diğer taraftan mağduriyet yaşanıyor şeklinde konuşmasından sonra “Müdürlüğün söylediği o parsellerde mağduriyet yok. Bizde o ölçülere göre karar aldık” şeklinde açıklamasının yanında,

Behçet Susmaz’ın itirazında ise “Behçet abi dedi ki, biz bu planı değiştiriyoruz. Yolu değiştiriyoruz. Diğer parsellerde Müdürlüğe sordum. Bir mağduriyet yoksa bari bu yolu 10 metre yapalım. 7 metre kalmasın diye 10 metre talebi bizim talebimiz” şeklinde sözlerinde “Müdürlüğün söylediği ve Müdürlüğe sordum” ifadeleri okları İmar Müdürlüğüne çevrilmesine neden oldu.
İşte, Ak Parti Meclis Üyesi Veysi Toptaş’ın itirazlara karşı yaptığı açıklamanın görüntüleri;


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum