İmarı da ağzına gözüne bulaştırdılar

Elazığ Belediyesi Şerifoğulları'nın geçmiş Belediye dönemine ait imar projesine yönelik 2020 yılında yaptığı İmar Planı revizyonu mahkemeden döndü. İmarda çığır açan revizyonun olarak lanse edilen projesinin iptal kararı işleri arap saçına dönmesine neden olacak gibi

İmarı da ağzına gözüne bulaştırdılar
12 Ekim 2021 - 20:00 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 10:31
Elazığ Belediyesinin acemice yönetildiği yavaş ortaya çıkmaya başladı. MEga projeleri olarak adlandırılan ihalelerin KİK'den geri dönmesinin yanın Başkan Şerifoğullarının geçmiş Belediye dönemine ait imar projesini beğenmeyip düzenlediği 2020 yılında yaptığı İmar Planı revizyonu mahkemeden döndü.

İmarda çığır açan revizyonun iptal kararı işleri arap saçına dönmesine neden olacak gibi. Elazığ Belediyesi İmar planının iptali konusunda yapılan açıklamada, şöyle denildi:
11.05.2020 tarih ve 2020/63 Sayılı Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından Elazığ 1. İdare Mahkemesi'nde açılan ve devam eden davada bazı usuli ve şekli sebeplerden dolayı İmar Planı'nın yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Mahkemenin imar planın yürütülmesinin durdurulmasına ilişkin ara kararının iptali için Gaziantep Bölge İdare Mahkemesine yasal itirazlar yapılmış olup, hukuki süreç devam etmektedir. Belediyemizce, halkımızın mağduriyet yaşamaması adına gerekli çalışmalara ivedilikle başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”denildi.

11.05.2020 tarih ve 2020/63 Sayılı Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylananan İmar planı revizyonu öncesi plana itiraz eden ve oylamada MHP'de iki üye Ak PArtiden 5 üyenin ret ve çekimser oyu kullanann üyelerin kadar haklı olduğu ortaya çıktı


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum