İmza krizi devam ediyor

Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin İçme Suyu ve GES ihalelerinde İhale Komisyonun kararı alınmadan ihaleye çıkarıldığı iddia edilmişti. Bunu MHP İl Genel Meclis Grup Başkanı Dilek’te konuyu teyit etti

İmza krizi devam ediyor
14 Ocak 2021 - 20:59 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 15:19
Elazığ Valiliği bünyesinde faaliyet gösteren Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliği yaptığı skandal ihale ile gündeme gelmişti. 21 Aralıkta tarihinde “Garip Bir İhale” haber başlığı ile Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin İçme Suyu ve GES ihalelerinde iddialara göre İhale Komisyonun kararı alınmadan ihaleye çıkarıldığını gündeme getirmiştik. Aradan aylar geçmesine rağmen konu ilgili kamuoyuna açıklama yapılmazken, İhale ile ilgili imza krizi devam ettiği Komisyon üyelerinin ihaleyi imzalamadığı belirtilmişti.   
 
İhale neden bölündü, bir tek ihale şeklinde yapılmadı?

Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yaptığı ihale ile ilgili İhalenin yaklaşık bedelinin 1 milyon 150 bin tl olduğu ihalenin doğrudan temin yolu ile  382 bin tl’lik ayarlamalarla üçe bölünüp hangi firmaya doğrudan teminle ihaleden kaçırılarak davetiye usulü tercih edilmesi sorusunun yanıtı aranırken Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin yaptığı ihalede İhale komisyon üyelerine haberleri olmadan yapılan ihaleyi onaylama baskısı yapıldığı vurgulanmıştı


Kamuoyu açıklama bekliyor demiştik, Hala bilgi verilmedi

Arada aylar geçmesine rağmen İçme Suyu ve HES ihalesi ile ilgili Elazığ Valiliğine bağlı Elazığ İli Kalkındırma ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinden ihalede ileri sürülen iddialarla hakkında kamuoyuna açıklama yapılmasını beklendiğini ifade edilmesine rağmen hala yanıt verilmez iken elaziginsesi.webtv’ye katılan MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanı Osman Dilek iddiaları yeniden gündeme taşıyarak doğrulayarak yapılan işlemlerin doğru yapılması istedi.  
Dilekten, Valiye ulaşamıyoruz tepkisi
Dilek, elaziginsesi.webtv’de katılarak Köylere Hizmet Götürme Birliğinin çalışma yönetim hakkında bilgiler verdikten sonra Vali ile görüşemediklerini belirtti. Dilek konuşmasını şöyle  sürdürdü. “Yıkım ihaleleri, Ges ihaleleri ile ilgili bir şeyler oluyor. Köylere Hizmet Götürme Birliğinde bir şeyler yapılıyor. Orada ihale yapılması lazım. Kim yapar encümeni tamam takdir Sayın Valimindir. Encümenleri de değiştirebilir. Meclisin seçtiği iki tane il genel meclis üyesi var. İki tane yine mecliste seçilen muhtarlar var. İhale yapılıyor. Bu ihaleye bu arkadaşlarımız çağrılmıyor. Peki aklınıza ne gelir. Arkadaşları imzaya çağrılıyor. Arkadaşlarda diyor ki;  biz katılmadığımız ihaleyi imzalamayız. İhale yapılmış bitmiş hatta %80 tamamlamış. Nasıl olacak şimdi. Biz bunu anlatmayalım mı? Bari bunu düzgün yapın” dedi.


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum