İş Başvuru formunda referans neden isteniyor...?

Elazığ Belediyesine alınacak 10 adet bay bayan şoför alımı öncesi önemli bir iddia gündeme getirildi. Belediye sınav öncesi başvuru yapacak adaylar bu form ile belirlenmek mi? istiyor sorusunu akıllara getirdi.  

İş Başvuru formunda referans neden isteniyor...?
23 Temmuz 2022 - 13:27 - Güncelleme: 23 Temmuz 2022 - 13:45
Elazığ Belediyesine alınacak 10 adet bay bayan şoför alımı öncesi önemli bir iddia gündeme getirildi. Whaatsapp ihbar hattımıza gönderilen Elazığ Belediyesine ait başvuru formunda Belediye alınacak personel için referans istendiği, iş başvurusu yapan kişilere bu formun doldurtulduğu ileri sürüldü.
Bilindiği gibi Elazığ Belediyesi 18 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Elazığ Belediyesi 25-45 yaş arası adaylar arasından 10 adet bay bayan şoför alımı yapacağı belirtildi.  
22 Temmuz 2022 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek başvurularda adayların; Elazığ il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak, Askerlik görevini yapmış olmak, E veya D sınıfı ehliyet sahibi olmak, En az SRC2 belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak, Görevlerini devamlı yapmaya engel bir hastalığının bulunmaması,tam zamanlı ya da vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmaması…özellikleri aranılan iş başvuru döneminde böyle bir iddianın gündeme gelmesi acaba yapılacak sınav öncesi başvuru yapacak adayları bu form ile belirlenmek mi? isteniyor sorusunu akıllara getirdi.  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum