İşçi alımlarını Ak Partili siyasiler belirleyecek

Erol, işçi alımları ile ilgili olarak görünen o ki mülakatla alınacak personelin AKP’li siyasilerin tercihleri ve referansları ile belirleneceğini açıkladı

İşçi alımlarını Ak Partili siyasiler belirleyecek
05 Eylül 2021 - 14:39 - Güncelleme: 06 Eylül 2021 - 16:40
Geçtiğimiz günlerde, Elazığ DSİ 9.Bölge Müdürlüğüne ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne daimi işçi alımı yapılacağını CHP Milletvekili Gürsel Erol kamuoyuna duyurmuştu.

Erol, işçi alımları ile ilgili olarak görünen o ki mülakatla alınacak personelin AKP’li siyasilerin tercihleri ve referansları ile belirleneceğini açıkladı.

Erol konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaparak endişelerini dile getirdi. Erol açıklamasında; “İşe alım sürecini herhangi bir parti ayrımı gözetmeden yürütmek, hemşerilerimizin kamuda hakkaniyetli bir şekilde istihdamını sağlamak biz siyasetçilerin işsizliğin en büyük problem olduğu Elazığ’da hemşehrilerimize borcumuzdur.
Yapılacak personel alımlarının noter huzurunda kura yöntemiyle, şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğini defalarca dile getirdim” vurgusu yaptı

Alımları Mülakatla Ak Parti siyasiler belirleyecek

Erol açıklamasında, “Operatör alımı için uygulamalı mülakat yapılması anlaşılabilir, ancak burada da objektif kriterlerin olması gerekmektedir. Ama görüyoruz ki alım yapılacak personel sayısının 4 katı oranında aday kurallar belirlenmiş.  Görünen o ki mülakatla alınacak personel AKP’li siyasilerin tercihleri ve referansları ile belirlenecek.
Bizim ısrarla dile getirdiğimiz gibi kura sonrası alımlarda adaylar herhangi bir şaibe yaratmamak adına mülakata tabii tutulmamalıydı. İşe alımlarda mülakata tabii tutulan adayların objektif kriterlerle seçilmediği zaten kamuoyunun malumudur.
Gençlerimizi geleceksizliğe ve umutsuzluğa sürükleyen, liyakatı ve adaleti ortadan kaldıran, haksızlık yaratan bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Bilinmelidir ki; “Torpili olmayan,” yalnızca adalet isteyen hemşehrilerimin hakkına sahip çıkmaya devam edeceğim” diyerek haksızlığa uğrayanların hakkını savunacağını belirtti 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum