İttifakla beraber üç milletvekili çıkaracağız

CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, Dün, CHP’nin bir milletvekili zor çıkaramaz diyenlerin iki milletvekili tamam ittifakla beraber üç milletvekili çıkaracağını söyledi.

İttifakla beraber üç milletvekili çıkaracağız
25 Ekim 2021 - 22:58 - Güncelleme: 14 Kasım 2021 - 21:27
Cumhuriyet Halk partisinin ittifakla beraber üç milletvekili çıkaracak. Bu açıklamayı CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran elaziginsesi.webtv’de yaptı. Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Duran, Dün, CHP’nin bir milletvekili zor çıkaramaz diyenlerin iki milletvekili tamam ittifakla beraber üç milletvekili çıkaracağını söyledi.

Anketlere bunu kanıtlıyor
Bunu anketlerinde yansıdığını ifade eden CHP İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran yapılan anketlerde çıkan sonuçlarda eskiden 10 kişi den 2 ve 1 CHP derken şimdi 4 oluyor, bazen 5-6 oluyor şeklinde konuştu.
CHP İl Başkanı Duran halkın sıkıntı içerisinde olduğunu dile getirerek; “Cumhuriyet Halk Partisi bu dönemde Elazığ dan 2 vekil çıkacak. Niye çıkacak onu da söyleyeyim. Bir defa gençliğin büyük bir oranı mevcut şuandaki durumlardan dolayı iktidar partisine tepkili. Dolayısıyla Doğu Anadolu da da tepkili onlarda artık yenilik istiyorlar. Çünkü uzun bir dönem iktidardan bahsediyoruz. 20 yılık süreç bu sene oy kullanılanların çoğu başka bir iktidar görmedi.

Normal bir anketle ilgili kısım gördüm. Bu ülkede 19-35 yaş arası herkesin şehirde sıkıntı olarak işsizliği, 35 ile 50 arası ise geçim sıkıntısını görüyor. 35 yaşındaki kişinin ihtiyacı olan şey iş. 50’nin üstündekide kendi çocuklarına iş. Şuandaki anketlerle olsun, tabi bizimde kendimizce anketler var. Bu anketlerde de çıkan sonuçlarda böyle eskiden atıyorum. 10 kişi den 2 ve 1 CHP derken şimdi bazen 4 oluyor, 5-6 oluyor. Yarı oranını balık sırtında gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu dönem ya da bundan sonraki dönemlerde ne olur. Ben iddialıyım diyen Duran “Niye çünkü şehirdeki eksikliklere yanlışlıklara hatalara bakınca bunlar öyle sadece Elazığ’ın tabiriyle sıvamakla geçecek işlerle değil. Geçtiğimiz 3 yılık dönemlerdeki vekilin siyasi olarak başarısı Êlazığ’ın aradığı istediği beklediği profili çizmesi, bunlar artı değer katıyor. Ben, Cumhuriyet Halk Partisinin Elazığ da birinci farkla çıkacağını düşünüyorum.

Ak Partide korku var
CHP’nin artık iktidara hızla yürüdüğü her tarafta dillendirilen ve rahat konuşulan bir şey olduğunu ifade eden Duran; “Tabii bunu ittifak olarak söylüyorum. Millet ittifakının iktidara yürüdüğü açık. Düne kadar ağzına almayanlar bugün ihtimal vermeye başladılar. Elazığ’da CHP’nin ivme yakaladığı bundan iki üç yıl önceye kadar CHP’nin bir milletvekili çıkartamaz diyenler, bu gün üç taneye iki tamam da ittifakla üç belki veya ittifakın adayına bağlı diyor. Şehirde böyle bir kabullenme var. Şehirde böyle kabullenme olduğu için yapılan anketler, söylemler, hepimiz aynı şehirde yaşıyoruz. Ak partinin de kulağına gidiyor. CHP’nin gücünden korkuluyor. Herkes kendi koltuğundan korkuyor. Kimsenin yeri garanti değil. Sabah makamına gittiğinde akşam evine döndüğünde bambaşka geri döneceğin bir ülkede yaşıyoruz. Yarın seçimler var. Kimsenin yeri sağlam değil. Evet korku var. Hem de millet ittifakının başarısının korkusu var.KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum