Kafaları karıştırdı

MAPEG tarafından yapılacak ihalede şartnamede konulmasını istenilen İzabe tesisinin zorunluluğu konusunda yerel medyaya Ak Parti içerisinde iki ismin farklı açıklamaları kafaları iyice karıştırdı.

Kafaları karıştırdı
11 Nisan 2022 - 17:13 - Güncelleme: 30 Nisan 2022 - 14:20
İlimiz Maden İlçesi zengin maden yataklarının 21 Nisan tarihinde ihalesinin yapılmasının açıklaması ve ihale şartnamesinde İzabe tesisin yer alması kamuoyunda infiale neden oldu. Siyasi parti İl Başkanları iki ihale tarihinin ertelenmesi ile ihale şartnamesine İzabe tesisi şartının kamuoyu tarafından konulacağı beklentisini oluşurtururken ihalede yer almaması hayal kırıklığı yarattığını ve Ak Parti Milletvekillerinin yetersiz kaldıklarını ifade ederken İzabe tesisinin zorunluluğu konusunda yerel medyaya Ak Parti içerisinde iki ismin farklı açıklamaları kafaları iyice karıştırdı.

İzabe tesisi gerekli mi, gereksiz mi?

AK Parti Elazığ eski milletvekili AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı, Haberkent gazetesine yaptığı açıklamada Maden’de ki maden sahası ihalesine mutlaka cevherin çıkarılacağı yere İşleme ( İzabe) Tesisin kurulması gerektiğini, bu konuda başlatılan çalışmaların olumlu sonuçlanması gerektiğini belirtirken Hakimiyet gazetesine konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili, MKYK Üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, ise İhaleyi alacak firmanın izabe tesisi olması şartı konulmuş ama Elazığ’da yapılması şartı konulmamış. Buraya izabe tesisi şartı dayatılırsa, bunun kurulması 5 yılı bulur. 5 yıl bekleyecek miyiz bunun işlenmesi için?” açıklaması şaşırttı.

Açıkkapı; Maden eski gününe döner, Bulut; İnsanlar yapmıyor teknoloji yapıyor
Öte yandan tüm kamuoyu tarafından İzabe tesisinin istihdam alanı yaratması açısından bir katkı olacağında hem fikirken Ak Parti Milletvekili Bulut’un Birincisi yüksek teknoloji ve bunu insanlar yapamıyor, makinalar yapıyor açıklamasının aksine Ak Parti eski Milletvekili Açıkkapı’nın Maden ilçesinde yaşayan yaklaşık 30 nüfuslu, ilçeye ülkemizin birçok ilinden, ülkemiz dışından gelen Teknik elemanlar, tesiste çalışanlar ile birlikte yaklaşık 30 bin kişinin ilçeye geri dönülmesini sağlayacak adımlar” olarak değerlendirmesi kafaların iyice karışmasına neden oldu.

Metin Bulut tansiyonu düşürmeye çalışıyor
İzabe tesisinin Elazığ için bu kadar önemi vurgulanırken Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’un açıklamalarında İzabe tesisinin istihdam konusunda katkısı olmayacağı yönündeki ifadeleri, şartnamede önemli değişiklikler yapıldı açıklamasına rağmen ihalede ne gibi değişikliklerinin yapıldığının kamuoyuna izah etmemesi, kamuoyunun tepkisini dindirmek ve ihalede Ak Parti Milletvekillerinin yetersiz kaldığı imajı ortadan kaldırmaya yönelik bir açıklama olarak değerlendiriliyor  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum