Reklam
Reklam

Kamuoyu saklanmaya çalışılan bilgiye doğru olarak nasıl kavuşacak…!

Dünya 21 Ekim gazeteciler günü tüm dünyada kutlandığı gibi İlimizde de kutlandı. İlimizdeki gazetecileri bayramını kutlayan kurumlardan biri de Elazığ Belediyesi oldu. Ancak Belediye Başkanının yaptığı açıklama uygulaması ile çeliştiği görüldü

Kamuoyu saklanmaya çalışılan bilgiye doğru olarak nasıl kavuşacak…!
20 Ekim 2020 - 19:43 - Güncelleme: 25 Ekim 2020 - 12:28

Dünya 21 Ekim gazeteciler günü tüm dünyada kutlandığı gibi İlimizde de kutlandı. İl Erkanı yaptıkları açıklamalarla gazetecilerin zorlu çalışma koşullarına rağmen toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılmasında aracı olan basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev, her türlü takdirin üzerinde olduğunu bir kez daha hatırladılar. İlimizdeki gazetecileri bayramını kutlayan   kurumlardan biri de Elazığ Belediyesi oldu. Belediye Başkanı Şerifoğulları yaptığı yazılı açıklamada Kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi noktasında önemli bir güç olan basın camiası, demokratik toplumların olmazsa olmazıdır. 
Demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde, doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla; kamu yararı çerçevesinde, zorlu çalışma koşullarına rağmen toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılmasında aracı olan basın mensuplarımızın ifa ettikleri görev, her türlü takdirin üzerindedir” dedi.
Başkan Şerifoğulları iyimser açıklaması ile uygulaması arasında çeliştiği gözleniyor.  Toplumun haber alma ihtiyacını karşılayarak doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşılmasında aracı olan elaziginsesi.com haber sitesinin Fen İşleri Müdürlüğüne vermiş olduğu 23.07.2020 tarih ve 23565 nolu dilekçesinde
1-Elazığ Belediyesi tarafında 9.7.2020 tarihinde ihaleye çıkarılan Merkez mahallelerde asfalt yama yapımı ihalesine kaç firma teklif verdi. Verilen teklifler ne kadardır? İhale hangi firma da kaldı?
2-Elazığ Belediyesinde asfalt yama ve asfaltlama ekibi varken neden ihaleye çıkarılmasına gerek duyuldu?
3-Elazığ Belediyesinin bu ihaleden kazancı ne olmuştur?
4-Bu ihale kaç yıllık olarak yapılmıştır?
  sorularına yanıtlayamaması kamuoyunun doğru bilgiye nasıl ve ne şekilde ulaşacağını (!)  merak ediliyor
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum