Kaplan;"Kendisi öyle yaşıyorsa...", Demir; "Millete hakarettir"

Giresun’un dereli ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra evlerini kaybeden ailelere iki katlı ev sözü verilmesi İlimizde depremi yaşayan aileleri 90 metre kare evlere zorunlu bırakılması tepkilere neden oldu

Kaplan;"Kendisi öyle yaşıyorsa...", Demir; "Millete hakarettir"
03 Eylül 2020 - 23:35 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 14:41

Giresun’un Dereli ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra evlerini kaybeden ailelere iki katlı ev sözü verilmesi İlimizde depremde evlerini kaybeden aileleri üzdü. İlimizde 24 Ocak depreminden sonra özellikle köylerde vatandaşları 90 metre karelik 2 artı 1 evlerde yaşamaya mahküm etmesinin yanında Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın Örnek ihale Sivrice’de Çevrimtaş köyünde yapıldı çok beğenildi. Buradakiler daha farklı olacak. Bizde alışmışız geniş eve ama inan 90 metrede şimdi  5-6 kişilik bir aile çokta sıkıntı çekmeden durur.
Kışın okula gidiyorlar, çalışanlar çalışmaya gidiyor. Yani her zaman 12 ayın hepsinde bir evde 8-9 kişi varsa o kişi o evde oturmuyor ki, çoğu yazın kullanıyor. Yazın da olduğu zaman 6-7 nüfus  bir de ebeveyn odası var. Diyelim kız çocukları bir odada kalır, erkek çocukları bir oda bir şekilde idare edilir” sözleri tepkilere neden oldu.
 elaziginsesi.webtv’ye konuk olan CHP İl Başkanı Zeki Kaplan kendi öyle yaşayabiliyorsa vatandaşa reva görelim derken Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Adnan Demir ise Demirbağ açıklamasını millete hakaret olarak değerlendirdi.
CHP İl Başkanı Kaplan ”Elazığ mutaassıp ailelerden oluşmuş kimisi şehirde kimisi köylerde yaşayan yurttaşlarımızdır. Köylerde yaşayan vatandaşlarımıza 90 metre kare kendilerine tek tip olarak dayatılan evler yaşam biçimlerine uygun evler değil. Adam gelini ile gidecek damadı ile gidecek torunu ile gidecek 90 metre kare evde nasıl hayatını idame ettirecek. Bu konutlar kendi arsasında mı farklı bölgelerde mi yapılacak. Hala muamma. Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbğ’ın 2 artı 1 evler uygudur. Bir odada bayanlar bir odada erkekler yatsın önerisine sözü tasvip edilecek bir söz değildir. O zaman hiç oda olarak bölmeye gerek yok. İçine bir çadır örtseler aynı şekilde olur. Böyle şey olabilir mi? Kadınlar bir yerde erkekler bir yerde böyle bir şey olmaz. Bunu söyleyenler bu şekilde yaşamlarını sürdürebiliyorlarsa biz de vatandaşlara reva görelim dedi.
Gelecek Partisi İl Başkanı Av. Adnan Demir ise milletvekili bu sözü  ile millete hakaret etmiştir.Hem milletin temsilcisi hem milletvekili olmuş. Hem de millete hakaret ediyor. Tabii onları maaşları yerinde. Hatta o maaşlar yetmiyor. Kendilerine bir takım devletin sunmuş olduğu imkanlar yönetim kurulu üyelikleri alarak çift maaş alıyorlar. Dolayısıyla 90 metre karede yaşayan insanın hayatına idare edebilir. Bu şekilde konuşması bence büyük bir hakarettir    
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Erkan Özkavaklı
    4 ay önce
    Şimdi Giresun da bir Sel felaketi oldu. Devletimizin bu ilin sorunlarını çözmesi kadar doğal bir şey yok. Ancak 8 aydır bu Elazığ da bir deprem felaketi meydana gelmiş. Ve halen binalar yıkılmamış. Yeni yeni yıkılanlarda her taraf toprak toz duman. Şehir ikinci bir yapay felaketi yaşıyor. Zaten bozuk olan ilin ekonomisi deprem ve birde pandemi ile birlikte daha da kötüleşmiş. En az 20-30 yıl geriye gitmiştir bu şehir. SORUM ŞU ŞU GİRESUN DA SEL FELAKETİ OLMASAYDI DEVLETİN BU BARİZ AYRIMCILIĞINI GÖRMESEYDİK ACABA HAKSIZLIĞA UĞRADIĞIMIZI NASIL ANLAYACAKTIK.