Kara, Esnaf kapanmada sıkıntı yaşayacak

Esnaf Oda Başkanları 17 günlük kapanmada esnafın zor durumda kalacağını bu süreçte ödemeleri konusunda sıkıntı yaşayacağını dile getiriyorlar. Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar Saatçılar Esnaf odası başkanı Seyfettin Kara esnafa kredi desteğinde bulunulmasını istedi

Kara, Esnaf kapanmada sıkıntı yaşayacak
27 Nisan 2021 - 13:38 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 09:37
Son bilim kurulu kararı ile koronavirüs Covid-19  dan dolayı 17 gün eve kapanıyoruz açıklaması küçük esnafı zor durumda bırakacak görünüyor. Cumhurbaşkanının 17 günlük kapanma açıklamasından sonra Esnaf Oda Başkanları endişelerini dile getiren açıklamalar yapmaya başladı. 
Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar Saatçılar Esnaf odası başkanı Seyfettin Kara yaptığı yazılı açıklamada, Esnafın bu süreçte temel ihtiyaçlarımızı nasıl  karşılayacağını, Çek, senet ve Kredi Kartları gibi ödemelerin nasıl yatıracağını dile getirerek " 
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet büyüklerimiz !  Anayasanın 173. MADDEsinde: “Devlet, esnaf ve sanatkarı koruyucu ve destekleyici tedbirleri alır” Hükmünün uygulanmasını ve çalıştırılmasını istiyoruz. 
Esnaflarımızın dayanacak  gücü kalmadı. Özellikle Küçük Esnafın En azından gıda, enerji, su, temel ihtiyaçların karşılanması için tüm esnafların BAĞKUR, SSK, KİRA giderkeri için GELİR DESTEĞİ sağlansın. Kredi kart ödemeleri, Çek, senet ödemelerinin  faizsiz ötelenmesini bekliyoruz.  
Halk bankasından zor durumda olan esnaflarımız için 1 yıl ertelemeli 0 faizli  CAN SUYU KREDİSİ verilsin ki esnaf nefes alsın. Bu kadar sıkıntıya değil esnaf hiç kimse dayanamaz" dedi. 

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum