Reklam
FLAŞ HABER

KENDİ KİŞİLİĞİ İLE ALAKALI BİR DURUMDUR

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Üniversite arazisini Elazığ Belediyesine devir edilmesinden sonra oluşan tepkiye yönelik Belediye Başkanının bir yerel TV’ de sarf ettiği sözlerini değerlendirdi

KENDİ KİŞİLİĞİ İLE ALAKALI BİR DURUMDUR
24 Mart 2020 - 22:04 - Güncelleme: 31 Mart 2020 - 14:51

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Üniversite arazisini Elazığ Belediyesine devir edilmesinden sonra oluşan tepkiye yönelik Belediye Başkanının bir yerel TV’ de sarf ettiği sözlerini değerlendirdi. İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Belediyeye kaynak oluşturması yönünde herhangi bir tepkilerinin olmadığını, eğitime tahsis edilen bir alanın herhangi bir idareye verilmesine karşı çıktıklarını, Belediye Başkanının da eleştirilere yönelik tepkilere yaklaşımına nasıl göğüs gerdiği eleştirilere nasıl cevap verdiği tamamen kendi kişiliği ile alakalı bir durumdur dedi   Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Karakuş’un elaziginsesi.webte’deki konularla ilgili dikkat çeken açıklamaları;

BİZ, EĞİTİME TAHSİS EDİLMİŞ OLAN YERE KARŞI ÇIKTI
Biz bunla ilgili basın açıklaması yaptık. Basın açıklamamızda Belediyeye neden kaynak oluşturuldu. Belediyeye neden kaynak aktarılmaya çalışılıyor. Şahin Şerifoğulları nerede, Şahin Şerifoğulları burayı birilerine peşkeş çekecek, Şahin Şerifoğulları depremde yetersizdi. Şeklinde tek bir cümlemiz yok diyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş; “Bizim basın açıklamamızdaki tek kaygımız Elazığ’ın çevresinde villa kent yapmaya veya herhangi bir konut, yeni bir proje yapmaya uygun bir çok mekan yerler varken sanki elde kalmış son yerimiz. Her yer dolmuş, taşmış. Elde kalmış son yerimiz üniversite arazisiymiş gibi eğitime tahsis edilmiş bir bölgenin alınıp ta belediyeye tahsis edilmesine karşıydık. Daha doğrusu buradaki kurumu geçiyorum. Buna Belediye dersiniz, TOKİ dersiniz, Bakanlık dersiniz. Herhangi bir idareye tahsisine verilmesine karşı çıktık. Birincisi budur.
İkincisi bugün aklı başında bir Elazığlı kalkıp ta siz Elazığ Belediyesine kaynak yaratmak için niçin arazi veriyorsunuz diyemez. Belediye bizim, memleket bizim. Belediyenin sunacağı hizmette Elazığlılara yapılacak bir hizmet. Belediyeye para vermeyin, kaynak yaratmayım dememiz aklımızın kaybettiğimizin bir göstergesi olur.
Üçüncüsü bu tahsisle beraber Harput’un yamaçlarında bir kısım arazi bir de sanıyorum. Güney çevre yolu üzerinde bir kısım arazi. Yine belediyeye tahsis edildi. Kaynak yaratılması açısından bu açıklamamızda da bu verilen yerleri için bir açıklamamız mı var, yok.
Dördüncüsü seyir zevki az çok olan bir şahsa sorduğunuz zaman Villa kent düz bir arazide mi yapılması mı uygundur. Yoksa yamaç şeklinde hafif eğimli bir alanda mı yapılması daha güzel olur.  Burada villa kent yapmak yerine farklı başka bir yerde yapmasını tavsiye ediyorum.  Düz bir arazide villa kent yaparsanız. Villanın göreceği yer karşı binalar ve duvarları olacaktır. Madem böyle bir projeniz varsa Harput’u yamacında yapın. Veya Güney çevre yolunun eteklerinde yapın”

FARKLI KESİMLERCE BELEDİYE BAŞKANINI HEDEF ALMIŞ GİBİ ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILDI
Biz bunları dile getirirken farklı kesimlerce sanki biz Belediye başkanına hedef almış, Belediye Başkanını itham etmişiz gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş; “Bizim eğitime ayrılmış alan dışındaki tahsislere karşı çıkmamız mümkün değildir.  Şahin Şerifoğulları bu gün var yarın yok. Ama Elazığ var olacak. Belediye var olacak.
Diğer bir nokta Elazığ Belediyesi borç içerisinde yüzüyor. Biz kaynak aktarıyoruz diye işte bize tepki oluşturuyorlar. Madem ki Elazığ belediyesi borç içerisinde bu 100 milyon borç nasıl geldi. 800 milyonlu bir borç oldu. Kim bunu yaptı çıkın bunu açıklayın. Çok dürüstseniz. Çok edepliyseniz. Çok terbiyeliyseniz. Dürüst bir şekilde onu açıklayın. Onu yapanda sizin belediyenizdi. Sizin başkanınızdı. Bunu başkası yapmadı.
Efendim üniversite arazisi yıllarıdır boş bunu diyene şunu sormak lazım. Merkezi bütçeden Fırat Üniversitesinin hesabına ödenek bütçesine para aktarıldı. Bu para hazineye geri iade edildi şeklinde bir rapor varsa çıkı deyin ki ey vatandaş Üniversiteye para aktarılmış Üniversite o boş araziye yatırım yapmak yerine parayı geri iade etmiş dolayısıyla biz burayı bunların elinden alıyoruz. Deyin biz yine size hak verelim. Öyle bir şeyde yok. Şimdi iktidar sen Belediye sen ödeneği gönderen sen. Hem üniversiteye ödenek yollamıyorsun. Yeni fakülteler yeni bölümler oluşturması için hem de orası neden boş diye soruyorsun. Bu eleştiride yersiz. Konu Elazığ’a kaynak yaratmaksa açık çağrıda bulunuyoruz Belediyeye kaynak yaratmaksa TOKİ ye ayrılan bütün rezerv alanlarını Belediyeye devir etsinler. Biz buna neden karşı gelelim”

KENDİ KİŞİLİĞİ İLE ALAKALI BİR DURUMDUR
Son olarak da Belediye Başkanının eleştirilere yönelik sözlerini de değerlendiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Karakuş; ”Belediye başkanının söyleminde hoş görü göstermesi göstermemesi, eleştirilere nasıl göğüs gerdiği, eleştirilere nasıl cevap verdiği tamamen kendi kişiliği ile alakalı bir durumdur. Biz her zaman şunu diyoruz. Kişi kendine yakışan neyse onu yapar. Biz o açıklamamızda ben ve diğer siyasi parti il başkanları olsun gazeteciler olsun. Buna yönelik serzenişleri Elazığ’ın kaygısını güderek dile getirdiler. Belediye Başkanı da gayet ölçülü bir şekilde çıkıp kendi derdini anlatabilirdi. Kardeşim 800 milyon borcumuz var. Hizmet etmem lazım. Bana para lazım. Dolayısıyla verdiler almasaydım mı diyebilirdi. O zaman kendisine hak verirdik. Ama bir eleştiriye karşılık o şekilde bir tepki vermek kendisine yakışmadı. Kendisinden beklenmeyen bir tavır, hareketti”
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum