Keyfi kararların sorgulanması Erdem'in zoruna gitmiş…

Türk sinemasında Kibar Feyzo filmini aratmayan bir hadise Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetinde yaşandı. Muhasip üye olarak görev yapan Erhan Dabak bazı kararlara muhalefet ettiği gerekçesi ile Başkan Erdem tarafından görevden alınarak bir ilke imza attı.

Keyfi kararların sorgulanması Erdem'in zoruna gitmiş…
14 Ocak 2022 - 14:12 - Güncelleme: 06 Şubat 2022 - 10:58
Türk sinemasında Kibar Feyzo filmini aratmayan bir hadise Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetinde yaşandı. FHG Cemiyeti ile yönetim üyesi ile mahkemelik oldu.  Muhasip üye olarak görev yapan Erhan Dabak bazı kararlara muhalefet ettiği gerekçesi ile Başkan Erdem tarafından görevden alınarak bir ilke imza attı.
İlimizde Türk sinemasında Kibar Feyzo filmini aratmayan bir hadise Fırat Havzasında Gazeteciler Cemiyetinde yaşandı. Eski yönetim kurulu muhasip üye Erhan Dabak, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti başkanı ile karşı karşıya geldi. Başkan Erdem kararlara farklı görüş ortaya koyan Dabak’a “Başkan ben miyim,  sen misin” diyerek yönetimi kurulunu toplayarak görevden aldı.

Ne olmuştu…
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetinin 2021 yılı mart ayında gerçekleşen seçimler sonucunda Semih Erdem Başkanlığında yeni yönetimde elaziginsesi.com haber sitesi genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibi Erhan Dabak genel kurulun oyları seçildi. Yeni görev bölümü sonucunda muhasipliğe Erhan Dabak getirildi.  Aradan 4 ay sonra 28 Temmuz 2021 yılını nda toplanan yönetim kurulu kararı ile görevden alındı.

Erhan Dabak’ın soru sorması beni rahatsız etti…
FHG Cemiyeti görevinden alınan Erhan Dabak görevden alınmanın Cemiyet Tüzüğüne uygun bir karar olmadığı gerekçesi ile 5 Asliye Hukuk mahkemesine kararın iptali için dava açtı.
Geçtiğimiz günlerde davanın ikinci oturumunda FHGC Başkanı Semih Erdem, Erhan Dabak’ın görev alınma sebebini mahkemede şöyle açıkladı.  “Ben dernek başkanıyım. 2 Dönemimdir. Bizim bir üyemiz görevden ayrılıp il dışına gidince biz davacıyı muhasip üye olarak yönetime aldık. Bizim 160 yakın üyemiz var. Üyelerimizin düğünlerinde çiçek yollama kararlı aldık. Davacı bununla ilgili sıkıntı çıkarıyordu. Ayrıca derneğimize gelen üst düzeyde yönetici olan Vali, Milletvekili, Belediye Başkanı gibi kişilere misafir olması hasebiyle soru sormaması gerektiği halde beni zor durumda düşürecek şekilde soru yöneltiyordu.” şeklinde ifade veren Semih Erdem,

Başkan sen misin ben miyim?
“Kendisini ikaz etmeme rağmen devam etti. Türkiye gazeteciler konfederasyonuna ben ve diğer arkadaşımız İbrahim Menengiç katılacaktık. Uçak bileti almasını söylememe rağmen kendi cebinizden alın deyip katılmamıza neden olmuştur. Bunun dışındaki toplantılarda defterlerimize sabittir. Üç ay aralıklarla Türkiye gazeteciler federasyonunun çeşitli illerin başkanlarının katıldığı toplantılara kendi cebimden karşılayarak gidiyordum.  Bu sıkıntılardan dolayı başkan ben miyim, sen misin dedim. Tartıştık. Ben davacıyla çalışamayacağımı söyledim. Oy çokluğu ile çıkarma kararı aldık. Yerine üye atadık” dedi  

 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum