"Kirlilik ve tahribat yıllardır neden önlenemiyor?...

Sivrice ilçesinde Hazar gölünün bir türlü Mavi Bayrağa kavuşamamasının nedenleri muhalefetinde gündeminde. İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, İlimizin önemli turizm ve cazibe merkezi olan Hazar Gölünün Mavi bayraktan yoksun olmasının ilimize ve turizme zarar verdiğini vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu

"Kirlilik ve tahribat yıllardır neden önlenemiyor?...
25 Haziran 2021 - 13:31 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 09:35
Sivrice ilçesinde Hazar gölünün bir türlü Mavi Bayrağa kavuşamamasının nedenleri muhalefetinde gündeminde. İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or, İlimizin önemli turizm ve cazibe merkezi olan Hazar Gölünün Mavi  bayraktan yoksun olmasının  ilimize ve turizme zarar verdiğini vurgulayarak önemli açıklamalarda bulundu. OR açıklamalarında; ‘’Bizler şehrimizi  nasıl ‘’Altın Marka’’ yaparız diye çalışmamız gerekirken ilimizin bu güzide tatil merkezi ne yazık ki, Göl suyunun kirliliğinden dolayı bu şirin ilçemizi  görmeye gelen tatilcilerimizi ve bu şehirde yaşayan bizleri  üzmektedir. Düşünün ki; burası çevre illerden  ve dışarıdan gelen yerli yabancı turistlerin dikkatini çeken bir merkez. Kışın hem kayak merkeziyle, hem de yaz turizminde doğa sporları ve gölüyle yatırımcılarımızın dikkatinden kaçmamaktadır. Ama  gelin görün ki; buraya günü birlik veya kısa süreli tatil yapmaya gelen vatandaşlarımız suyunun kirliliğinden dolayı hem gölümüze giremiyorlar, hem de burada çıkan balıkları yemeyi tercih etmiyorlar. 21 yıldır devam eden bu kirliliğin doğamıza verdiği tahribat ne yazık ki yıllardır temizlenemiyor.
Gölümüzden istifade etmek isteyen vatandaşlarımız biriken yosunlar ve suyun tahlillerinin istenilen seviyede olmaması nedeniyle plajlarımızda vaktini geçirememektedir. İlçe Belediye başkanımızın ve yetkililerimizin kanalizasyon ve kirliliğe bir an önce el atması ve çözüme kavuşturması gerekmektedir. Mavi Bayrak hayal değildir ve istenilirse yapılan çalışmaların sonucunda gölümüz tekrar eski temiz günlerine geri dönebilir. Buradan tüm hemşehrilerimize sesleniyoruz ve diyoruz ki; biz İYİ Parti olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Bunun için toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı oluşturmak için elimizi taşın altına koyarız. Yeter ki bu güzel doğal alanımız korunup kirliliğinden arındırılıp gelecek kuşaklara tertemiz kalsın” dedi.

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ   

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum