Reklam

KOMŞU 5 İLÇEYİ AFETZEDE BÖLGESİ İLAN ETTİ

Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin artçı etkileri devam ederken AFET Bölgesi konusunda bir artçı daha yaşayacak gibi görünüyor.

KOMŞU 5 İLÇEYİ AFETZEDE BÖLGESİ İLAN ETTİ
02 Şubat 2020 - 21:35 - Güncelleme: 02 Şubat 2020 - 22:20

Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin artçı etkileri devam ederken AFET Bölgesi konusunda bir artçı daha yaşayacak gibi görünüyor. Bakanlar günlerdir karargah kurduğu İlimizde kamuoyu ve iş dünyası AFET Bölgesi beklentilerinin sonucunu merakla beklerken Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık Malatya’nın 5 ilçesinin AFETZEDE Bölgesine dahil edildiğini açıkladı. Malatya da yayın yapan SonSöz Gazetesinin haberinde Battalgazi, Doğanyol, Kale, Pütürge ve Yeşilyurt ilçelerine bağlı tüm mahallelerin genel hayata etkinlik alanına dahil edildiğini belirtti. Deprem bölgesindeki incelemelerini sürdüren AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Karar kapsamında 5 ilçede ikamet eden vatandaşlar afetzede kabul edilecek şeklinde konuştu
 
YARALAR HIZLA SARILIYOR
 Gazete haberinde şu bilgileri verdi. Malatya ve Elazığ’ı büyük üzüntüye boğan 6.8’lik depremin ardından bölgeye intikal eden ve gece gündüz demeden mağduriyetleri yerinde inceleyip yaraları sarmak adına büyük çaba sarf eden AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından Battalgazi, Doğanyol, Kale, Pütürge ve Yeşilyurt ilçelerine bağlı tüm mahallelerin Genel Hayata Etkili sayılarak,  afet sebebiyle hasar gören vatandaşların afetzede kabul edildiğini belirten Milletvekili Çalık, alınan kararların Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır AFAD İl Müdürlüklerine bildirildiğini ve hasar tespitlerinin yapılarak ilan edileceğini kaydetti. Bu ilçelerde ikamet eden vatandaşların afetzede kabul edileceğine dikkati çeken Milletvekili Çalık, yaraların sarılmasına yönelik olarak ekonomik açıdan yapılacak tüm yardımların genel hayatı etkinlik kararı içerisinde alınmakta olduğunu dile getirdi.
KAYNAK: SOZSÖZ

http://www.malatyasonsoz.com.tr/5-ilcedeki-vatandaslar-afetzede-kabul-edilecek-h274539.html


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum