Kongrede delegelere baskı kurulacak

Cumhuriyet Halk Partisinin 25 Eylül tarihinde yapılacak kongre öncesi şaibe iddiaları konuşulmaya başlandı. Kongrenin pandemi bahane edilerek basına kapalı tutulmasının nedeninin CHP Milletvekili Gürsel Erol’un kongrede delegelere baskı kurmasının sağlamak olduğu iddia ediliyor

Kongrede delegelere baskı kurulacak
24 Eylül 2021 - 15:50 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 16:53
Cumhuriyet Halk Partisinde 25 Eylül tarihinde yapılacak il kongresi için adaylar kıran kırana bir mücadele veriyor

Eski İl Başkanı Zeki Kaplan’ın desteklediği CHP Milletvekili adayı Dr. Emrah Özden ile Milletvekili Gürsel Erol’un desteklediği Av. Coşkun Çağlar Duran listesi yarışacak.

Ancak kongre öncesi seçimlere şaibe düştü. Kongre sürecine yakın bir zamanda eski İl Başkanı Zeki Kaplan kendisinin aday olmaması için kumpasla disipline verilerek ihraç edilmesinin yanı sıra CHP’de 60’a yakın delegenin aynı yöntemle oy kullanma haklarını ellerinden alınması  kongre öncesi büyük bir çekişme yaşanacağının işareti olarak değerlendiriliyor.

Kaplan’ın kongre öncesi açıklamaları sonrası bir iddia daha gündeme geldi. Demokrasi, hak ve hukuku ilkelerini savunan Cumhuriyet Halk Partisinin 25 Eylül tarihinde yapılacak kongresinin basına kapalı olacağı ileri sürülüyor.

Kongrenin pandemiyi gerekçe göstererek basına kapalı olarak yapılmasının nedeni olarak CHP Milletvekili Gürsel Erol’un desteklediği adayı seçilememe ihtimali olduğundan kongre de delegeleri baskı oluşturulacağı iddia edilerek kongrede yaşanacak olayların kamuoyuna yansımamasının önüne geçilmesi sağlanmak istendiği vurgulandıKANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum