Kovancılar, Palu derken şimdi de Karakoçan

Karakuş; Ak Parti Belediyelerinin ve yöneticileri Adaletin, Ehliyetin, Liyakatin ve israfın her alanda gözardı edildiği personel alımlarında yandaşlık, hemşehri ve akrabalık kriterlerini uygulayarak öncelikli ve imtiyazlı bir yönetim şekli ile ne yazık ki yönetmeye devam ettiğini söyledi.

Kovancılar, Palu derken şimdi de Karakoçan
05 Kasım 2021 - 09:49 - Güncelleme: 19 Kasım 2021 - 13:52
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş Ak Parti Belediyelerinin ve yöneticileri Adaletin, Ehliyetin, Liyakatin ve israfın her alanda gözardı edildiği personel alımlarında yandaşlık,hemşehri ve akrabalık kriterlerini uygulayarak öncelikli ve imtiyazlı bir yönetim şekli ile ne yazık ki yönetmeye devam ettiğini, Ak Parti belediyelerine virüs bulaştığını söyledi.

Palu Belediyesi örneğinde olduğu gibi bu defada Karakoçan ilçe Belediyesine alınacak olan 24 personelin Akp ilçe gençlik kolları başkanı ile belediye encümenlerinin aile yakınlarından belirlenmesi ve alım şekli ne yazık ki yukarıda belirttiğimiz kriterler çerçevesinde olduğunu ifade eden Karakuş; "Milyonlarca gencimiz KPSS sınavında ter döküp, kamuda işe girebilmek için sıra beklerken; kendi çocuklarını, yeğenlerini, akrabalarını kolayca memur ve işçi yapan Akp zihniyeti bu defa da Karakoçan ilçe Belediyesinde orta çıkmıştır. AKP iktidarı döneminde kadrolaşmalar, adam kayirmalar kurum kuruluşlara ve belediyelere alınan personeller ya Gençlik Kolları'ndan yada Belediye encümenlerinin yakınlarından ciddi şekilde el altından yapılmaktadır.

Akp il başkanı Sayın Şerefettin Yıldırım' ın ilimiz yerel televizyonunda usulsüz yıkımlar için "vicdanım rahatsız, konuşuluyorsa problem var, Yanlışa müdahale edilmeli" gibi önemli mesajlar vermişti. 
Soruyoruz, Peki bu belediyelere yapılan personel alımlarında yanlış bir uygulama yokmudur, kul hakkına girilmemişmidir. İktidara yakın olmayanların kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya hakkı yokmudur. Akp il başkanından şunu bekliyoruz nasıl ki palu belediyesinde ki usulsüz işe alımları iptal ettirdiyse Karakoçan belediyesindeki başvuruların toplanarak şeffaf bir şekilde noter huzurunda kura ile belirlenmesi gerekmektedir, doğru ve adil olanda budur"dedi

EHLİYET, LİYAKAT, ve ADALET. 
Yeniden Refah Partisi olarak bizim iktidarında kamuda işe alımlarda ve görevlendirmelerde akrabalık, yandaşlık, hemşehrilik değil, sadece 3 kriter geçerli olacağını dile getiren Av. Karakuş:  Yaşanabilir bir Türkiye'de adaletin tam manasıyla tesis edilerek, önce ahlak ve maneviyat anlayışını adalet mekanizmasında hakim kılarak tarafsızlık, denetlenebilirlik, adil yönetim anlayışı öncelikli olacaktır.

Bu tür yanlış uygulamalardan artık bir önce vazgeçip şeffaf, adil ve hakkaniyet ölçüsünde personel alımlarının yapılması gerekmektedir. ilimiz  yöneticilerinden ve iktidar kanadından talebimiz budur.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum