Reklam

Kredi ödemeleri ertelensin…

Elazığ Şoförler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Şevket Toraman 24 Ocak depreminde üç aylık ötelemeli üç ayda bir ödenecek faizsiz kredilerin bir yıl sonra ödenmesi çağrısında bulundu.

Kredi ödemeleri ertelensin…
15 Mayıs 2020 - 11:05 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 - 12:59

Elazığ Şoförler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Şevket Toraman 24 Ocak depreminde üç aylık ötelemeli  üç ayda bir ödenecek faizsiz kredilerin bir yıl sonra ödenmesi çağrısında bulundu. Elaziginsesi.webtv’ye konuk olan Oda Başkanı Şevket Toraman,  24 ocak tarihinden bu güne kadar yaşanılan sorunda sadece benim üyelerimi ilgilendiren bir sorunu değil diğer sektörde bulunan işletmelerinin sorunudur dedi Toraman sektörün sorunu ile ilgili şu açıklamayı yaptı. “24 Ocak tarihinde bir deprem süreci yaşadık. Akabinde pandemi gündemi geldi. Bizden alınan ve uygulanması istenilen kurallara da bu süreçte uymaya çalıştık. Gelelim sorunlarımıza önce bizim bir öğrenci servislerimiz var. Bu arkadaşlarımız verdikleri hizmet karşısında ücret alıyor. 24 Ocak depremi ve eğitimin tatile girmesi ile herhangi bir gelir elde edemediler. Bu Ramazan günü arkadaşlarımızın ev kirası ve mutfak masraflarını karşılamasına, gündelik giderlerine destek olsalardı daha iyi olmaz mıydı. Biz kimseden nafaka istemiyoruz. Paylaşım istiyoruz. Birlik beraberlikten bahsediyoruz. Hani destek. Nerede birlik beraberlik. Bu arkadaşlarımızın servisten başka bir işi yok. Ancak velilerin bu süreçte bir miktar ödeme yapsaydı. Daha iyi olmaz mıydı. Öğrenci velilerinin servisçi arkadaşlarımıza karşı bir kopukluk hissettim. Bayram geliyor bu desteğin verilmesini beklerim. Bu gün sen bu desteği verdiğinde 2020-2021 yılında başlayacak olan eğitim öğretim döneminde servisçi arkadaşımızda size bir destek verebilirdi” şeklinde konuştu.
Elazığ Şoförler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Şevket Toraman sektörün ikinci bir sorunu ise 24 Ocak tarihinde kullanılan üç aylık ötelemeli destek kredileri olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti. “24 Ocak depremden dolayı Şubat ayında Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla halk bankasından kullanılan 50 bin Tl’lik kredilerinin ilk ödemesi Mayıs ayının 20 sinde başlayacak. İlk önceki toplantı da bir yıl ödemesiz denildi. Ama sonra uygulamada 3 ayda itibaren ödemeler başlanacağı söylendi. Şimdi bizim talebimiz bu ödemelerin ötelemesi zaruri olduğudur. Zaten depremden dolayı işlerimiz durdu. Pandemi ile dört aydır iş yapamıyoruz.  Bu krediler nasıl ödenecek. Siyasilerimizden destek bekliyoruz” dedi      

https://www.youtube.com/watch?v=gtiMDwiNYLI
KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ   
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum