Madem gazeteci değilsin, kimin kılıcını çekiyorsun?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışı ile belediyenin yetersizliği sosyal medyada çok şiddetli eleştirilere neden olmuştu. Kanal23 te yayınlanan 6.gün programında ilginç bir değerlendirmede bulunarak gazetecileri zan altında bırakan Av. Gülaç; beş bin tl karşılığında yazı yazan gazetecinin kim olduğunu açıklamasını bekliyoruz

Madem gazeteci değilsin, kimin kılıcını çekiyorsun?
24 Ocak 2022 - 20:42 - Güncelleme: 10 Şubat 2022 - 14:27
Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışı ile belediyenin yetersizliği sosyal medyada çok şiddetli eleştirilere neden olmuştu.
Hatta sabahın ilk saatlerinde vatandaşların 1,5 saat belediyeyi aramalarına rağmen ekiplerin gelmediği feryatların duyulmadığını elaziginsesi.com haber sitesi olarak dile getirmiştik.


Bu feryatların neden yerel medyada tarafından görülmediğini sorgulamış, “Vatandaşın sesi, gözü, kulağı olması gereken medyanın kimim sesi bunlar” diyerek eleştirmiştik.
Biz; Elazığ Belediyesinden açıklama beklerken sorunlarla ilgili açıklama yandaş kalemlerden geldiği görüldü.
Öyle ki; bir yerel gazete Neymiş efendim, azıcık kar yağmış da bazıları sokağa çıkamamış. Neymiş, 45 derece eğimli rampada mahsur kalan araçların videolarını paylaşarak, araçlar aşağı doğru kaymışmış. Neymiş, yollar bu haldeyken yetkililer neredeymiş...” diye hafife alması eleştirisinden sonra hemen saldırıya geçerek suskunlarını suçlamayla örtmeye çalışması dikkatlerden kaçmamıştı.
Eleştirileri içine sindiremeyen Elazığ Belediyesi yandaş kalemlerin savunmalarını yeterli görmemiş olmalı ki; bu defa da Av. Cengiz Gülaç ı devreye koydu.

Kanal23 te yayınlanan 6.gün programında absürt bir değerlendirmede bulunan Av. Gülaç; “Kar yukarda başladı, başlayacak. Hazreti Mikail As. haberi yok. Elazığ’da kar düşemeden bu belediye nerede” diye sosyal medyada eleştirilerin yapıldığını ifade etmişti.
Ruh halini ortaya koyan söylemlerinden bir adım daha ileri götürerek;
Vatandaşın bir buçuk saattir çağrılarımıza rağmen Belediye gelmedi” feryatlarına kulaklarını tıkamış, duymamış olmalı ki; “Burada vicdan yok. Ahlak yok. Seviye yok. Karakter yok. Hiç doğru değil. “Bir saat geçer, üç saat geçer, beş saat geçtikten sonra yazarsın. İnsanlar susar.” Şeklinde kendini de çürütecek açıklaması manidar karşılandı.
Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulu’na yaranmak için tarafız yayıncılık yapan medya mensuplarını da zan altında bırakan bir söylemde bulunan Gülaç, “Belli tiplerin mesela oturduğu yerde belediye bana para vermiyor diye belediyeye çakıyorum diye, diyen tiplerin ve benzerlerinin şimdi Elazığ basını muhtemelen 9 yıldır içerisindeyim. Şu dönem kadar kirlendiğini hiç görmedim. Basın para ile alınır. Delil yoktur. Alanda vardır. Azda olsa. Çoğunluğu şerefi ile yapıyor. Alanı da herkes bilir. Bende elimde belgesi var. Beş bin tl ye yazı yazını biliyorum. Belgesi var. Son dönemki kadar kirlenmedi” diye bilmiştir.


O GAZETECİ KİM ?
Kendini gazeteci göremeyen Kanal23 yorumcusu Av. Cengiz Gülaç soruyoruz?
1/ Son dönemki kadar kirlenmedi diyen zata medyayı kirleten ”Elimde belgesi var. 5 bin tl ye yazı yazdığını biliyorum” dediği gazeteciyi” açıklamasını bekliyoruz.
2/ Elazığ’da son dönemlerde medyada basın para ile alınır, delili yoktur diye çark ederek aslında resmi kayıtlarda yerel medyaya (Ayda, 2019 yılında, 2020 yılında, 2021 yılında de reklam, tanıtım adı altında aktarılan para ve o yerel medyaların kimler olduğunu açıklamasını bekliyoruz.
3/ Hatta program yaptığı Kanal23 TV’nin Elazığ Belediyesinin 1’dakika   reklamı karşılığında ne kadar ödediğini açıklamasını bekliyoruz
4/ Ve… Bu konuşmayı nasıl bir ödülün karşılığında yaptığını da öğrenmek istiyoruz
Gülaç, Hem para ile yazı yazanları hem de belediyenin tanıtım adı altında “SUS” payı verdiği iddia edilen medyayı ve bu yandaşlığın karşılığında ödenen tanıtım ve reklam karşılığını açıklarsa, kamuoyuna katkı sağlamış olur.

Kalemşor Av. Gülaç’ın bunların yanıt vermesini beklerken bir bilgiyi de kendisine aktarmak istiyorum.
Belediye Başkanı Şerifoğlu’nun yönetiminin görevinin sonuna kadar belediyeden tanıtım ve reklam karşılığında bir kuruş almayacağımızı  bilesin….

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum