Madenin içini el birliği ile boşalttılar

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun çok sert konuşarak Siyasilerin Maden ilçesini Üç yıl önce ilimiz siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri bu günün zeminini hazırlamak adına maden ilçemizi boşaltma ve insansızlaştırmayı görev bildiklerini ileri sürerek Maden İlçesinin tüm kamu hizmetlerinden mahrum bıraktığını söyledi.

Madenin içini el birliği ile boşalttılar
20 Nisan 2022 - 23:56 - Güncelleme: 10 Mayıs 2022 - 19:45
İlimizde Maden İlçesinde bulunan maden yataklarının ihalesinin sonucu merak edilirken Doğru Parti Genel Başkanı Yardımcısı Cezmi Orkun Maden İlçesini Üç yıl önce ilimiz siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri bu günün zeminini hazırlamak adına maden ilçemizi boşaltma ve insansızlaştırmayı görev bildiklerini ileri sürerek Maden İlçesinin tüm kamu hizmetlerinden mahrum bıraktığını söyledi.
BizimTV de Gazeteci Burcu Uğur'a konuşan Doğru Parti Genel Başkanı Yardımcısı Cezmi Orkun, 21 Nisanda yapılacak ihalenin adres teslim olması açıklamasının yanında Madenle ilgi oyunlar sadece bu değil diyen Orkun, Ak Parti Milletvekili ve yöneticilerin toplantıyı protesto etmeleri üzerine ben kendilerine seslenmek istiyorum. Üç yıl önce ilimiz siyasi parti temsilcileri ve milletvekilleri bu günün zeminini hazırlamak adına maden ilçemizi boşaltma ve insansızlaştırmayı görev bildiler. Bunun sonucunda maden ilçesi tüm kamu hizmetlerinden mahrum kaldı. Maden ilçemizi boşaltmak ve insanları evsiz barsız bırakmak için el ele veren bu konuyu siyaset üstü anlayış çerçevesinde değerlendiren ilimiz tüm siyasi aktörlerin konu rant ve rant paylaşımı olunca farklı bir ses çıkartmalarını açıkçası manidar buluyorum” diye konuştuValilik bilgi vermedi, şimdi dava açıyoruz
Maden de şu anda Ergani bakırı işleten bir yıldızlar holding diye bir firma var. Bu firma maden de şu anda pasalar nedeniyle heyelana sebep olan doğal olmayan bir heyelan oluştu. 100 yıl orada çalışan bir tesis var. 100 yıldır olmayan bir heyelan bu şirketin eline geçtiği zaman nasıl oluşuyor. Biz bu konuda valilikten bilgi istedik. Bilgi alamadık. Üst kurula gittik. Bilgi alamadık. Ve sonuçta şimdi dava açıyoruz.  


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ      
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum