Meclis devre dışı bırakılmıştır

Elazığ Belediyesinin ait hizmet binasının pertek yolu üzerindeki bir alana yapılmasının uygun olmadığını ileri süren meclis üyeler bina yapılma sürecinin binanın kaçak bina vasfını taşıdığını binanın temelinin atılıp meclisten yasallaştırmak için sonradan onay istenmesini ise Meclisin devre dışı bırakılması olarak değerlendirildi. Meclis üyelerinin tepkisine rağmen meclise bilgi verilmeyen talep Ak Partili üyelerin oyları ile kabul edildi

Meclis devre dışı bırakılmıştır
03 Şubat 2021 - 22:55 - Güncelleme: 07 Şubat 2021 - 12:53
Elazığ Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısının ikinci gününde tansiyon bir hayli yüksekti.   Elazığ Belediyesinin Park alanı ve Belediye hizmet alanının yer değiştirilmesi maddesinin görüşülmesi Meclis üyeleri arasında kaçak bina tartışması yaşandı. Elazığ Belediyesinin hizmet alanı olarak pertek yolu üzerindeki bir alana yapılmasının uygun olmadığını ileri süren üyeler binanın temelinin atılıp mecliste sonradan onay istenmesi Meclisi devre dışı bırakılması olarak değerlendirildi

CHP Belediye Meclis üyesi Cafer Yeşil; “Bu kararın doğru olmadığını tam trafiğin içerisinde kalması nedeniyle ileride çok sıkıntı yaşanacak”

MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz;” Tescil alanı dışında olan bir alana Belediye dahi bina tescili yapılmadan tapusu alınmadan binanın temelini atamaz”  

İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Gültekin Koç ; “Konuşmalardan anlaşıldığına göre atı alanın Üsküdar’ı geçtiğini temel atılmış inşaat başlanmış, meclisin haber yok. Bugün gelmiş meclisten onay isteniyor. Bu gariplik değil mi? Meclis devre dışı bırakılmıştır”
MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz “Kaçak yapılan ruhsatsız bir inşaat var. Bu binanın mühürlenmesi gerekir. Biz kaçak yapılan yere ruhsat vermek için gayret ediyoruz”  
Ak Parti Grup Başkanı Veysi Toptaş; ”Bu kaçak bina değil hayırsever vatandaşın yaptırdığı bir hizmet binasıdır. Belediye hizmet alanı üzerinde bir değişiklik yapıyor. Kaçak bina yok”  

CHP Belediye Meclis üyesi Murat Akkoç; “Vatandaşın taleplerine dikkate alınmadığı vatandaşın yapılan binadan rahatsız olduğunu her hizmette vatandaşın menfaatini öne alıyoruz diyorsunuz. Burada vatandaş istemiyor. Başkan yerde yapılmasının ne sakıncası var”   
Meclis üyelerinin tepkisine rağmen  Ak Partili Meclis üyelerinin oyları ile kabul edilen önergede yaşanan tartışmanın ayrıntıları;   


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum