Mecliste, Ak Parti'ye soğuk duş…!

Elazığ Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında Ak Parti şok bir durumla karşılaştı Ak Partili İmar komisyonu üyeleri kabul ettikleri iki maddeyi Mecliste yine Ak Partili meclis üyelerinin oyları ile İmar komisyonuna gönderilmesi şaşkınlıkla karşılandı. Ak Parti grubu ve İmar komisyonu başkanı Veysi Toptaş, Ak Partili Meclis üyelerinin verdiği kararlar nedeniyle toplantı bitiminde sonra kendi parti  üyelere tepki gösterdi.

Mecliste, Ak Parti'ye soğuk duş…!
03 Temmuz 2021 - 01:11 - Güncelleme: 12 Temmuz 2021 - 11:22
Elazığ Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında şok bir gelişme yaşandı. Meclis toplantısının ikinci gününde İmar komisyonu raporlar görüşüldü. 4 maddenin görüşüldüğü maddelerde bir madde oy birliği ile reddine bir madde ise oy birliği ile kabul edilmiş, iki madde ise oy çokluğu ile kabul edilmişti.
Maddelerin görüşülmesinden İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Gültekin Koç karar vermek için oy çokluğu ile geçen iki maddede ret veren üyelerin neden ret verdiklerinin açıklama yapmasını  istedi. MHP İmar komisyonu üyesi Behçet Susmaz iki madde üzerinde kanun ve yönetmeliklere uymayan kısımları meclis üyelerine açıkladı.
Ak Parti grubu ve İmar komisyonu başkanı Veysi Toptaş ise iki maddenin savunmasını yaptı. Ancak iki madde üzerinde yaşanan tartışmalar sonucunda İmar komisyonunda Ak Partinin kabul ettiği maddeler yeniden görüşülmek Ak Partili üyelerinin oyları ile geri gönderildi.

İki maddenin geri gönderilmesi Ak Parti içerisinde tansiyonun yükselmesine neden oldu.
Ak Parti grubu ve İmar komisyonu başkanı Veysi Toptaş, Ak Partili Meclis üyelerinin verdiği kararlar nedeniyle toplantı bitiminde sonra kendi parti  üyelere tepki gösterdi. Ak Parti meclis üyelerinin gerginliği Belediye dışına da taştı. Meclis üyelerinin belediye binası önünde verilen kararları tartışmaya devam etti. Tansiyonu Ak Partili diğer meclis üyelerinin araya girmesi ile düşürüldü

İşte Ak Parti Meclis üyelerinin karşı karşıya getiren iki madde üzerinde MHP ile yaşanan  tartışmasının görüntüleri…       


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ   

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum