MHP'den, Ak Parti'ye böyle ittifak olmaz…!

Elazığ İl Özel idaresi Temmuz ayın meclis toplantısını dördüncü gününde Cumhur ittifakında tansiyon tavan yaptı. Elazığ 2. OSB müteşebbis heyetine MHP’den bir üye alınması talebi dikkate alınmayınca MHP İl Genel Meclis üyesi ve grup Başkanı Osman Dilek tepki gösterdi. Yeter artık. Bu ortaklık sizin istediğiniz zaman bu ortaklığı götürüyorsunuz. Bize geldiğiniz zaman durun sizi yoksunuz Her şey size, bize geldiğinde size yok dediğiniz zaman böyle ortaklık, böyle şey kabul etmiyoruz dedi

MHP'den, Ak Parti'ye böyle ittifak olmaz…!
05 Temmuz 2021 - 18:31 - Güncelleme: 12 Temmuz 2021 - 18:39
Seçimler öncesi konuşma yapan Dilek; “Boşalan yerler için seçim yapılacak. Boşalan yer var mı? Dört yıl dolmadı. Dört yıl dolmadan boşalma olmadan neyi seçimi bu. 5 asil 5 yedek üye var. İki buçuk yıl siz temsil ediyorsunuz. Burada adaletten haktan, hukuktan bahsediliyor. Biz Cumhur ittifakında değil miyiz. Kaç defa söylememize rağmen OSB’ye MHP grubundan uygun görülmez. Neden kabul edilmez. Ama kirveleri olduğu zaman iş çıkıyor. Burası kirvelere hizmet yeri ise bu işi protesto ediyoruz. MHP den bir kişinin OSB’den temsil edilmesini istiyorum. Bölme adalet midir?  Herkes elini vicdanıza koysun. Orada ne oluyor ki, bizim oraya girmemizi engelleniyor. Kanuni bir sıkıntımız mı var. Sayısal bir eksikliğimiz mi var. Grubu bulunan siyasi bir partiyiz. Onun ötesinde biz ortağız. Bu ortaklık sizin şeyinize geldiği zaman istediğiniz zaman bu ortaklığı götürüyorsunuz. Bize geldiğiniz zaman durun sizi yoksunuz. Sakıncalısınız, tehlikelisiniz. Burada fikirlerimizi söylerken dahi tepki görüyoruz. Bu nereye kadar gidecek. Buradan il Başkanları nezdinde uyarıyorum. Burada ahbap çavuş ilişkileri üzerinden organize ediliyorsa biz bu işte yokuz. Cumhur ittifakının bir mensubu olarak en sert tepkiyi gösteriyoruz.  Her şey size, bize geldiğinde size yok dediğiniz zaman böyle ortaklık, böyle şey kabul etmiyoruz” diyerek tepki gösterdi. .

Dilek’in konuşmasından sonra söz alan Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı M. Hanifi Coşkun, yazıda istenilen şey çok farklı şeydir, Arkadaşların konuştuğu konular çok farklı. Burada herhangi bir adaletsizlik yok. Buraya geldiğimiz ilk yılda bu 9 kişi seçilmişti. O zaman bu arkadaşlar adaletsizlik demediler. Bu gün mü adaletsizlik oluyor. Kamuoyunu yanlış yönlendirmenin kimseye bir faydası olmaz. Cumhur ittifakına sonuna kadar bağlıyız. Sonuna kadar saygı göstermişiz” dedi.

Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı M. Hanifi Coşkun’un açıklamasından sonra yeniden söz alan Dilek, “Dört yıl diyorsunuz, dört yıl dolmamış. Boşalma var mı? diyorsunuz, boşalmada yok. Neden getirdiniz? Meclisin seçtiği dört yıl doldurmamış. Siz dört yıl önce il genel meclis üyesi miydiniz? Mantıklı şeyler söyleyin. Suçlamayın. Deyin ki; biz böyle istedik. Zaten yapılanda budur. Burada bir adaletsizlik ve kamuoyunu yanıltma moduna girildi. İsimleri saydım. O isimleri yazıp göndereceksiniz. Arkadaş sanki demokratik bir oylamadan bahsetti. Öyle bir şey yok. çoğunluğun azınlığa tahakkümü bu. Biz azınlığız, kirvemiz de olmadığı için kabule etmeyeceksiniz. Yeter artık. Patlama noktasına geldik. Ne olacaksa olsun. Bu yapılanları il ve Genel merkez nezdinde platformlara taşıyacağız.  Böyle zulüm olmaz” şeklinde konuştu.  


İl Genel Meclisinde Cumhur ittifakını karşı karşıya getiren tartışmanın görüntüleri;

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum