Milenyum Çağında Elektriksiz Bir yerleşim Yeri

Sarıçoban Köyü güzelleştirme, hizmet götürme ve dayanışma derneği Başkanlığı Kovancılar İlçesi’ne bağlı Sarıçoban Köyü’ne, dernek üyelerinin her türlü müracaatlarına ve FEDAŞ tarafından istenen bütün belgeleri sunmalara rağmen 5 yıldır elektrik enerjisi verilmediğinden öğretmenlerevi önünde basın toplantısı düzenleyerek taleplerini bir kez daha dile getirdiler

Milenyum Çağında Elektriksiz Bir yerleşim Yeri
07 Ekim 2020 - 14:49 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 11:27

Karakoçan ilçesi Sarıçoban Köyü sakinleri beş yıldan beri seslerini duyuramıyor. Köylüler en son basın toplantısı düzenleyerek seslerini duyurmayı tercih ettiler. Bu nedenle öğretmenler evi önünde bir basın toplantısı düzenlediler. Sarıçoban Köyü güzelleştirme, hizmet götürme ve dayanışma derneği Başkanı Ebubekir Sertkaya yaptığı açıklamada, her türlü müracaatlarına ve FEDAŞ tarafından istenen bütün belgeleri sunmalara rağmen 5 yıldır elektrik enerjisini verilmediğini ifade etti.
Sertkaya konuşmasında, “Sarıçoban Köyü, Fırat Elektrik Dağıtım Şirketi’nin zulme varan bu uygulamasına son verilmesi için 18.04.2016 tarihinden bugüne kadar mağduriyetlerini belirtmiş ve yardım talebinde bulunduklarına rağmen olumlu bir cevap alamadık” dedi.
 
46 Adet yazışmalara rağmen FEDAŞ mağdur etmeye devam ediyor

Sertkaya konu ile ilgili tarih ve sayıların tarafımızda  mevcut olmak kaydıyla ; Açık kapı  birimine 17, Cimer birimine 7, EPDK birimine 10 ve AKİM birimine ise 12 olmak üzere toplamda 46 adet yazı yazılmasına rağmen FEDAŞ kanunsuz uygulamasına devam  ettiğini ve yine bu hukuksuz uygulama  ile ilgili siyasi ve idari kişi ve kuruluşlara 100 adetten fazla mail ve mesaj atılarak yardım talebinde bulunmalarına rağmen mağduriyetleri bugüne kadar devam ettiğini açıkladı.
 
Sözler veriliyor, ancak uygulamaya geçilmiyor

Sarıçoban Köyü adına ilk yapılan müracaat da, verilen cevapta; talebin uygun olduğunu, abonenin mevcut abone olduğunu ifade eden Sertkaya, “2016 yılı Haziran –Aralık ayları içerinde enerji verileceğini bildirilirken, ikinci münacatlarında;  ilk enerji talebinin 18.04.2016 tarihinde yapılmış olması ve bu dönemde EPDK’nın yürüklükteki Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğinde meskun mahal içi- dışı ayrımı yapılmaması ve en az 5 AG kullanıcısı şartı bulunmadığından 2016 yılındaki başvuruya istinaden talebin 2019 yılı bitmeden gerçekleştirileceği konusunda resmi bilgi verildi. Yine bu bilgiye uyulmayarak, enerji düşüklüğü yaşanmaması için talebin trafo koyularak 2020 yılı içinde karşılanacağı bize bildirildi” dedi.
 KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum