"Millet dünyayı yiyor, 5 kişi işe alıyoruz çok mu? "

Elazığ bağlı Palu Belediyesinde işe isimleri belli olan işçi alımı iddiaları ile çalkalanıyor. Vatandaşların Belediyeye başvuru yapmak için gittiklerinde, belediye yetkililerinin vatandaşlara; ‘boşuna başvuru yapmayın, alınacak isimler belli…’ açıklamaları Palu’da, çok ciddi bir rahatsızlığa neden oldu.

"Millet dünyayı yiyor, 5 kişi işe alıyoruz çok mu? "
29 Eylül 2021 - 12:17 - Güncelleme: 10 Ekim 2021 - 10:01
Elazığ’a bağlı Palu Belediyesi işe alımı belli olan işçi alımı iddiaları ile çalkalanıyor.  Vatandaşların Belediyeye başvuru yapmak için gittiklerinde, belediye yetkililerinin vatandaşlara; ‘boşuna başvuru yapmayın, alınacak isimler belli…’ açıklamaları Palu’da, çok ciddi bir rahatsızlığa neden oldu.

Yerel bir gazete yer alan haberde Palu Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri’nin isimleri verilen 5 işçinin belli olduğu iddiasını değerlendiren Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, iddiaların doğru olduğunu işe alımlar için, yetkililerden izin aldıklarını ifade etti. Başkan Yıldırım, bütün iddiaların doğru olduğunu vurgulayarak,  vatandaşın hukuksuz alımlara gösterdiği tepkilerin boş tepkiler olduğunu ifade etti.

Yıldırım,  “ Evet iddialar doğru… Biz 5 kişinin ismini verdik, bu isimler de bize yakın isimlerdir.  Mevzuata aykırı bir durum da yoktur.  Biz gerekli olan her yerden izin aldık.  Vatandaşların gösterdiği tepkileri boş olarak değerlendiriyorum.  Kimsenin ağzını tutacak halimiz de yok... İsteyen istediğini söylesin. Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kaynak: Günışığı 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeX GDe4LQuRcQ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Atıf kurnaz
    3 hafta önce
    Unutmayın sizler hz.omer adaleti ile geldiniz ancak ali baba ve kırk haramiler oldunuz . Gün gelecek o 5 kişinin oyuna muhtaç olacaksınız. Ve adeletin önünde olmasa bile ahirette hesap verceksiniz . Gerçekten de müslüman misiniz?