Reklam
Reklam

Milletvekilleri kafalarını kuma gömmüşlerdir

İYİ Parti Elazığ İl başkanı Mevlüt Or, 24 Ocakta yaşanan depreminden sonra iktidar milletvekillerinin kafalarını kuma gömerek duyarsız kaldıklarını doğal felaket yaşayan Giresun ve İzmir’e yapılanların İlimize yapılmadığını vurguladı.

Milletvekilleri kafalarını kuma gömmüşlerdir
12 Kasım 2020 - 17:08 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 21:54

İYİ Parti Elazığ İl başkanı Mevlüt Or, 24 Ocakta yaşanan depremin Mecliste, vekillerimiz tarafından gündeme taşınması ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Or açıklamasında  iktidar milletvekillerinin kafalarını kuma gömerek duyarsız kaldıklarını doğal felaket yaşayan Giresun ve İzmir’e yapılanlar kadar İlimize yapılmadığını vurguladı. Yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Or,  İzmir, Seferihisar depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diledikten sonra Genel Başkan Meral Akşenerin İlimize ziyareti ve yapılan destekleri konusunda bilgiler verdikten sonra İlimiz gündemini değerlendirdi.
24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Sivrice ilçemiz olan 6.8 şiddetinde yakında bir yılını tamamlayacak depremi yaşandığını belirten Or, “Gördük ki; ilimizin mağduriyeti ne yazık ki giderilmemiştir. İlimiz deprem sonrasında hak sahipliği, Ekonomik sorunlar ve konteynır kent gibi problemlerle baş başa bırakılmıştır. Özellikle, vatandaşlarımızın evlerinin uğradığı hasarlarda kendi kat mülkiyetlerinin verilmemesi, artan fahiş fiyattaki ev kiraları halkımızı canından bezdirmiştir. Şehrimizde deprem gününden itibaren iki ay kalan bakanlarımız ve yetkililerimiz ilimize her türlü desteği vereceklerini vaat etmişler, fakat yapılacak deprem konutlarında bile ihaleyi kendi yandaşlarına vermişlerdir.           Ankara’ya döndükten sonra ilimizle ilgili hiçbir vaat gerçeğe dönüşmemiş ve yerini bulmamıştır” diye belirtti.

Dört vekilimiz ise adeta kafalarını kuma gömercesine duyarsız kalmışlardır
Or,”Ak Partiden dört vekilimiz ise adeta kafalarını kuma gömercesine şehrimizin yaşadığı bütün sorunlara duyarsız kalmışlardır. Biz İYİ Parti olarak ilimizde gezdiğimiz tüm ilçelerde, mahallelerde, köylerde gördük ki; halkımız vekillerden şikayetçidir ve tepkilerini en sert şekilde dile getirmişlerdir.
Geçtiğimiz günlerde TBMM’inde ilimizin sıkıntıları, vekillerimiz tarafından gündeme getirilmiş, fakat iki vekilimizin birbirinden kopuk,  ayrı ayrı açıklamaları vatandaşlarımızın kafasında ‘’acaba iki ayrı Elazığ mı var’’ gibi bir soruya  neden olmuştur. Millet ittifakı vekilimiz Sayın Gürsel Erol’un depremin yaşandığı ilk günden bu tarafa şehrimizin tüm sorunlarına hakim ve halkımızla iç içe olduğunu ve sorunları meclise taşıdığını görmekteyiz. Vekilimizin yaptığı konuşmalar ve basın açıklamaları ise kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır” dedi

Sermin Balık sorunlara hakim değil…
Meclis çatısı altında bir konuşma yapan İlimiz vekillerinden, Sermin Balık hanımefendinin yaptığı açıklamalar ise; vekillerimizin Elazığ’ın sorunlarına hakim olmadığını ve sıkıntılarımıza soyut kaldığını gösterdiğini vurgulayan Or; “ Bir şehrin vekili, kulaktan dolma bilgilerle ilinde yaşanan büyük doğal afete duyarsız kalıp konunun hakimiyetinde değilse ve şehrine iktidar partisinin vekili olarak yardımcı olup, ilimize her türlü desteği veremiyorsa taktiri kamuoyuna bırakıyoruz. Bizler İYİ Parti olarak daima, şehrimizin sorunlarının takipçisi olup gündeme taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Aynı zamanda  halkımızın yanında olup mağduriyetlerin giderilmesi içinde  her türlü desteği vereceğiz” diyerek sorunlarla ilgilenecekleri mesajını verdi

Giresun ve İzmir kadar olmadık
İl olarak ne yazık ki; bir Giresun bir İzmir kadar olamadıklarını ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or “Onlara sağlanan hibenin ilimize kredi olarak yansıtıldığını bu aziz şehire yapılan bir ayrım olarak görüyoruz. Neden İzmir ve Giresun devletin tüm olanaklarından yararlanmışken, fedakar ve devletine bağlılığı ile bilinen yürekli ve mert insanların şehri  bu durumdan faydalandırılmamıştır.
 İYİ Parti olarak şehrimizin sıkıntılarının hem gündemde yerini korumasını hem de biran önce şehrimizle ilgili adımlar atılmasını istiyoruz. İlimize verilen kredilerin geri ödemesinin en az iki yıl daha uzatılmasını biz İYİ Parti olarak talep ediyoruz. Bütün usulsüz ve eksikliklerin tarafımızda takipçisi olunup üvey evlat muamelesinin bir an önce son bulmasını diliyoruz” temennisinde bulundu.  

KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN...

https://www.youtube.com/channel/UCBp7IrFjc8aeXGDe4LQuRcQ

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum